Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Po raz piąty na kamiennej Golgocie...

Diecezja Radomska

Po raz piąty na kamiennej Golgocie...

25 kwiecień 2019 / Tekst

Już po raz piąty w Dąbrówce Warszawskiej koło Wierzbicy odbędzie się Dekanalna Droga Krzyżowa. To dziękczynienie Jezusowi Chrystusowi za Jego wielką, niepojętą miłość i miłosierdzie bez granic. 

Po raz piąty na kamiennej Golgocie...
fot. wspolnytrakt.pl

Od pięciu lat w wigilię Niedzieli Miłosierdzia (pierwszej niedzieli po Wielkanocy) w szlakiem w Dąbrówce Warszawskiej idzie dekanalna Droga Krzyżowa. Sobotnia uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 16:30 w kościele parafialnym św. Jana Tadeusza w Dąbrówce Warszawskiej. Po Eucharystii odbędzie się Droga Krzyżowa, a całość  zakończy modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Nie każdy wie, że kilka kilometrów od Radomia znajduje się zbudowana z polnych kamieni trasa Drogi Krzyżowej. Utworzyli ją w 2000 roku mieszkańcy Dąbrówki Warszawskiej, po przewodnictwem ks. Bogdana Siurnika - proboszcza parafii św. Judy Tadeusza. Trasa wiedzie wśród leśnych ścieżek i zbudowana została z kamieni zebranych na okolicznych polach. Kamienie liczone były w setkach ton - mówi ks Bogdan Siurnik i zaprasza wszystkich chętnych do udziału w sobotniej uroczystości: 

Podobne uroczystości na Golgocie w Dąbrówce Warszawskiej odbywały się od początku jej istnienia. Później tradycja trochę osłabła. Pięć lat temu do Wierbicy przeprowadził się Jerzy Wiśniewski, który postanowił odnowić inicjatywę wspólnej modlitwy. Teraz udział w uroczystościach bierze około 160-200 osób. - Głównym powodem wydarzenia jest Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zdajemy sobie sprawę, że w niedziele byłoby trudno zorganizować wydarzenie i zaprosić wiernych. Stąd pomysł, by zrobić to w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego - wyjaśnia Jerzy Wiśniewski z parafii św. Stanisława biskupa i męczennika w Wierzbicy:

- Zapraszamy wszystkich: osoby wierzące i te, które z różnych przyczyn oddaliły się od Boga. Warto skorzystać ze strawy duchowej, ale również spędzić czas w zieleni i ciszy - dodaje Jerzy Wiśniewski:

Uroczystość w sobotę, 27 kwietnia w Dąbrówce Warszawskiej. Początek o godz. 16.30.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4