Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Podsumowanie ŚDM na Darze Młodzieży

Diecezja Radomska

Podsumowanie ŚDM na Darze Młodzieży

28 styczeń 2019 / Tekst

Podsumowania, podziękowania, ale także dzielenie się kulturą... Po oficjalnym zakończeniu Światowych Dni Młodzieży odbyło się nieoficjalne spotkanie na statku Dar Młodzieży. 

W przyjęciu udział wzięli m.in.: Juan Carlos Varela - prezydent Panamy, Pierwsza Dama Polski Agata Kornhauser-Duda, ambasador Panamy, ks. Mirosław Adamczyk - nuncjusz papieski w Panamie, Prymas Polski - abp Wojciech Polak, księża biskupi czy harcerze. 

Spotkanie było przede wszystkim czasem podziękowań. Prezydent Panamy, który był organizatorem przyjęcia dziękował Polakom wspominając Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Zwrócił się również do harcerzy, którzy ochoczo odpowiedzieli na jego prośbę o pomoc. Służbę w Panamie pełniło dwustu harcerzy z Polski. Za życzliwość podziękowała również Pierwsza Dama - Agata Kornhauser-Duda, natomiast Polski ambasador w Panamie - Leszek Biały - zwrócił uwagę na poznawanie swoich kultur i bycie razem w czasach aksjologicznego chaosu - opowiada ks. bp Piotr Turzyński: 

- Miałem możliwość spotkania i bezpośredniej rozmowy z prezydentem Panamy, który mówił, że bardzo lubi bigos i tatar. Zresztą była możliwosć popróbowania specjałów kuchni polskiej - wspomina bp Turzyński:

 

Z diecezji radomskiej w Panamie służbę pełniło dziewięciu harcerzy zrzeszonych w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. - Dla mnie ten wyjazd to spełnienie marzeń. Może nie jestem młodą harcerką, ale z drugiej strony naszym młodym ratownikom potrzeba wsparcia, doświadczenia - mówi harcmistrzyni Lidia Wierzbicka i wspomina chwile, kiedy ratownicy przywrócili akcję serca jednej z uczestniczek ŚDM: 

 

Światowe Dni Młodzieży zakończyły się w niedzielę, 27 stycznia Mszą Posłania sprawowaną przez papieża Franciszka. Pisaliśmy o tym tutaj

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4