Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Podziękowanie dla wolontariuszy Caritas

Diecezja Radomska

Podziękowanie dla wolontariuszy Caritas

10 czerwiec 2019 / Tekst

Podziękowania, zabawa i ładowanie baterii na koleje akcje...  W hali MOSiR odbył się festyn dla wolontariuszy szkolnych kół caritas diecezji radomskiej.

Podziękowanie dla wolontariuszy Caritas
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Najmłodsza wolontariuszka jest jeszcze w przedszkolu, najstarsi działalność w wolontariacie przenoszą do szkół średnich, a nawet na studia. Mają różne obowiązki, pasje, marzenia. Dzień każdego z nich wygląda inaczej, inne są również okoliczności, w jakich zaczęła się ich przygoda z wolontariatem. Wszystkich wolontariuszy łączy natomiast jedno - bezinteresowna chęć pomocy. 

Zuzanna Jelonek i Maria Kopycka z Gąsaw Rządowych przekonują, że pomoc potrzebującym jest najważniejsza. Szkolne koło w Gąsawach Rządowych angażuje się w akcje prowadzone w Radomiu, nie brakuje również działań na gruncie lokalnym: 

Paulina i Arek z koła przy podstawówce w Woli Taczowskiej przyznają, że wolontariat to nie tylko satysfakcja i uśmiech, ale również zetknięcie się z ludzkimi problemami:

Chociaż wolontariusze nie oczekują nagród i podziękowań, to rokrocznie zapraszani są na festyn, który jest nie tylko podsumowaniem całorocznej pracy, ale przede wszystkim podziękowaniem za wysiłek i zaangażowanie. - To oni idą do tych, którzy potrzebują pomocy, idą do swoich lokalnych środowisk. Caritas pomaga na szczeblu diecezjalnym, oni działają lokalnie - zauważa ks. Damian Drabikowski - wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej i dodaje: - Działalność w wolontariacie wpływa na dorosłe życie:

- W diecezji radomskiej działa 76 szkolnych kół caritas zrzeszających około trzech tysięcy wolontariuszy - mówi Iwona Stępniewska - koordynator szkolnych kół caritas: 

 Podczas festynu wystąpił zespół Testimonium. Nie zabrakło gier i zabaw dla dzieci czy pokazu talentów samych wolontariuszy. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4