Pomaszerujemy dla życia i rodziny Diecezja radomska - Radio Plus Radom
Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Częściowe zachmurzenie

17°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 81%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 20 Sie 2018

  Częściowe zachmurzenie 31°C 17°C

 • 21 Sie 2018

  Częściowe zachmurzenie 25°C 13°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Pomaszerujemy dla życia i rodziny

Diecezja Radomska

Pomaszerujemy dla życia i rodziny

15 maj 2018 / Tekst

W najbliższą niedzielę przez centrum Radomia przejdzie VII Marsz dla Życia i Rodziny.

Pomaszerujemy dla życia i rodziny
fot. Radio Plus Radom

W tym roku marszowi towarzyszyć będzie hasło: "W dużej rodzinie miłość nie zginie". - Wybierając to hasło chcieliśmy zauważyć rodziny wielodzietne. Chcemy, aby wszystkie rodziny czuły się szczęśliwe, dowartościowane, żeby nie klasyfikowano rodzin, żeby nie mówiono, że rodziny wielodzietne to rodziny patologiczne. Chcemy podkreślić ważność każdej rodziny, nawet tej najmniejszej - mówi diecezjalny doradca życia rodzinnego Małgorzata Górka.

- Mamy czworo dzieci. Każde nasze dziecko jest przekazywaniem miłości. Stawiamy w naszej rodzinie na Pana Boga. Staramy się razem modlić, uczestniczyć w Eucharystii. Pokazujemy też dzieciom, że musimy trzymać się razem, że wiele rzeczy musimy wykonywać wspólnie w naszym domu. Mamy podział obowiązków i nasze dzieci bardzo ochoczo do tego podchodzą - mówi Anna Ostatek.

Organizatorzy zachęcają do dania świadectwa o wartości życia ludzkiego od poczęcia oraz rodziny, opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny. Zaproszone są całe rodziny i wszyscy, dla których jest ważna rodzina. Mile widziane są emblematy i sztandary. 

Marsz poprzedzi Msza Św. o godz. 15 w kościele farnym. Marsz rozpocznie się o godz. 16 i przejdzie ulicami: Rwańską i Żeromskiego do Placu Corazziego. O godz. 17.30 na placu odbędzie się koncert ewangelizacyjny zespołu "Moja Rodzina". - Nigdy nie zastanawialiśmy się nad tym ile ma urodzić się dzieci. Zawsze byliśmy przekonani, że życie jest darem danym nam z góry i z każdej trudnej sytuacji znajdzie się jakieś wyjście. Wiemy, że bycie rodzicem jest piekną służbą, a Rodzina to dla nas najważniejsze miejsce na ziemi - czytamy na stronie zespołu. Poznamy także wyniki konkursów: plastycznego i literackiego.

Impreza zakończy się ok. godz. 19. Koordynatorka marszu, prezes stowarzyszenia Solidarność Polskich Rodzin Grażyna Soja.

Podczas marszu odczytany będzie apel do parlamentarzystów Ziemi Radomskiej o uchwalenie ustawy broniącej życia człowieka. Chodzi o obywatelski projekt "Zatrzymaj aborcję", pod którym podpisało się 830 tys. osób. Każdy może podpisać się pod apelem. Zebrane podpisy można dostarczyć do 18 maja do Komitetu Organizacyjnego Radomskiego Marszu dla Życia i Rodziny (ul. Malczewskiego 1, tel. 48 340 62 35) lub przynieść na Marsz dla Życia i Rodziny. - Prawo które nie szanuje malutkich dzieci podejrzanych o chorobę jest złym prawem, a sprawiedliwość, która wyklucza małe dzieci, które są podejrzane o niepełnosprawność nie można nazwać sprawiedliwością - podkreśla Robert Dominiczak z komitetu organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny.

Marsz dla Życia i Rodziny wpisuje się w program VI Tygodnia Ewangelizacyjnego w Radomiu. Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji ks. Sławomir Płusa.

W marszu wezmą na pewno udział Kamila i Radosław Rzepkowie z dziećmi: Franciszkiem i Joachimem.

Warto podkreślić, że w organizację marszu włączyło się kilkanaście podmiotów.

Marszowi dla Życia i Rodziny w Radomiu patronuje honorowo biskup radomski Henryk Tomasik i prezes Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek, - To bardzo ważna forma deklaracji i świadectwa. Jesteśmy za troską o życie każdego człowieka od momentu narodzin do naturalnej śmierci. Opowiadamy się za katolicką interpretacją rodziny i małżeństwa. To jest nasze wyznanie wiary, ale także wielkie wołanie o to, aby społeczeństwa szanowały życie każdego nienarodzonego, niepełnosprawnego, chorego, jak też, abyśmy jeszcze głębiej pochylili się nad potrzebą odbudowy życia rodziny  i w duchu ewangelii i kształtowania spojrzenia na małżeństwo tak, aby to było życie naprawdę katolickie. Zapraszam do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny - zachęca ks. bp Henryk Tomasik.

Patronem medialnym marszu jest Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

17°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 81%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 20 Sie 2018

  31°C 17°C

 • 21 Sie 2018

  25°C 13°C

ARTYSTA TYGODNIA

Nie bądź taki szybki Bill

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21
BBTS Bielsko-Biała 30 19
Dafi Społem Kielce 30 15

POLECAMY

230x190 4