Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Pomóż ofiarom żywiołu

Diecezja Radomska

Pomóż ofiarom żywiołu

27 maj 2019 / Tekst

Wystarczyło kilka minut, by trąba powietrzna poczyniła wiele strat. Caritas Diecezji Radomskiej apeluje o wsparcie mieszkańców Jarosławic, gdzie niespełna tydzień temu przeszła trąba powietrzna. 

Pomóż ofiarom żywiołu
fot. Jakub Szczechowski/Radio Plus Radom

Huragan zaskoczył mieszkańców we wtorek, 21 maja ok. godz. 14.30. Wszystko trwało zaledwie kilka minut. Zostały zniszczenia i przerażenie poszkodowanych. Teraz trwa szacowanie strat. W ubiegły piątek mieszkańców Jarosławic odwiedziły pracownice Caritas Diecezji Radomskiej, by wypłacić zapomogę przyznaną przez dyrektorów radomskiej Caritas ks. Roberta Kowalskiego i ks. Damiana Drabikowskiego, rodzinom poszkodowanym w wyniku trąby.

- Świadkowie opowiadali, że nie tylko eternit, ale nowa blacha z dachów fruwały po łąkach i podwórkach. Teraz trwa szacowanie strat i porządkowanie, zabezpieczanie tego co ocalało. Pomagają członkowie rodzin, przyjechali z Mazur i ze Śląska, ”jak nie pomóc” – mówią i uciekają ze wzrokiem pełnym łez. W ciągu kilku minut doznali ogromnego zniszczenia. Wrażliwość sąsiadów i ich pomoc w pierwszych godzinach po klęsce jest nie do ocenienia - wspomina Anna Lis z Caritas Diecezji Radomskiej i dodaje: - Poszkodowani opowiadają: „na pomoc Strażakom przyszło chyba ze sto osób, każdy pomagał jak umiał. Wiadomo mężczyźni prace cięższe, a kobiety zadbały nawet o kanapki, aby pomocnikom nie zbrakło sił”. To piękne świadectwo wrażliwości i miłości sąsiedzkiej

Radomska Caritas uruchomiła specjalne subkonto, na które można wpłacać środki na rzecz poszkodowanych przez wtorkową trąbę powietrzną. Do wsparcia poszkodowanych zachęca ks. Damian Drabikowski - wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej:

Wpłat dokonywać można na konto Caritas Diecezji Radomskiej:  nr konta 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757 z dopiskiem „Trąba Jarosławice”.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4