Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Ponad 7 tys. osób na Apelu Młodych (GALERIA)

Diecezja Radomska

Ponad 7 tys. osób na Apelu Młodych (GALERIA)

20 wrzesień 2015 / Tekst
Tylu młodych ludzi na rynku w Radomiu chyba jeszcze nie było. Młodzież nie tylko z całej diecezji, ale także zagraniczni goście wzięli udział w Piątym Apelu Młodych, który odbył się pod hasłem: „Światowe Dni Młodzieży - wkręć się!”. Rynek opanowało ponad siedem tysiący osób, które zarówno poprzez modlitwę, jak i przez taniec i śpiew wielbią Boga.
Ponad 7 tys. osób na Apelu Młodych (GALERIA)
fot. Radio Plus Radom
Apel Młodych był szczególnie nastawiony na promocję Światowych Dni Młodzieży. Jednak jak mówi ksiądz Marek Adamczyk - jeden z organizatorów Apelu - to spotkanie było czymś więcej:

Wśród przybyłych gości był także ksiądz biskup Henryk Tomasik, który podziękował wszystkim biorącym udział w organizacji Apelu:

Na radomskim Apelu gościł także sekretarz generalny Światowych Dni Młodzieży ksiądz Grzegorz Suchodolski. On także nie krył radości z tego, że jest w Radomiu:

Skoro Apel miał być wstępem do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, które skupiają młodych wiernych z całego świata, to w Radomiu nie mogło zabraknąć gości z zagranicy. Byli nimi Włosi i Węgrzy oraz dwie Białorusinki, którzy już wybrali Radom na miejsce, gdzie przyjadą w przyszłym roku. Na Apelu Młodych pojawili się by zobaczyć z bliska miejsce, gdzie spędzą dni poprzedzające krakowskie spotkanie z papieżem Franciszkiem. - Przyjechaliśmy z Ligurii w północnej Italii. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem entuzjazmu młodych podczas tego spotkania. Cieszy nas, że weźmiemy udział w Światowych Dniach Młodzieży. Dziękujemy bp. Henrykowi Tomasikowi, ks. Mariuszowi Wilkowi, ks. Markowi Adamczykowi za przyjęcie nas już teraz - cieszyli się Włosi.

Na scenie pojawili się: zespół Full Power Spirit z Olą Szomańską, RYMcerze oraz chór Młodzi z Winkiem. Jednak nie to było najważniejsze podczas Apelu. Młodzi czekali na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu, mogli także skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Jak sami zauważają, w takim tłumie dało się odczuć obecność Boga:

Apel Młodych w Radomiu w całości poświęcony był przygotowaniom do Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbędą się w Krakowie.

Sprawdźcie także: Niezwykłe świadectwo RYMcerza, Łukasza Bęsia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4