Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Posłani, by rozpalać serca!

Diecezja Radomska

Posłani, by rozpalać serca!

19 czerwiec 2019 / Tekst

Moderatorzy są już gotowi na wakacyjne rekolekcje oazowe. We wtorek w kościele Najśw. Serca Jezusowego na radomskich Glinicach odbyło się rozesłanie z wręczeniem świec oazowych.

Posłani, by rozpalać serca!
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Moderatorzy uczestniczyli w nieszporach, następnie ks. bp Piotr Turzyński wręczył im świece. - Bardzo się cieszę, że jest grono księży i sióstr i pań także, którzy podejmują się poprowadzenia rekolekcji oazowych. To jest spory wysiłek, bo to jest dwa tygodnie troski - w oazach młodzieżowych to jest i troska gospodarcza, żeby ośrodek funkcjonował, żył, żeby zapewnić posiłki, ale i najważniejsza troska duchowa, formacyjna. Pamiętając swoje oazy młodzieżowe, to wiem, że jest to wysiłek i fizyczny i duchowy bardzo duży, że na koniec oazy jest się rzeczywiście zmęczonym, ale satysfakcja i radość z tworzenia wspólnoty jest olbrzymia. Wspónota jest bardzo istotna. Wspólnota jako żywy Kościół, który dzieli się ze sobą, rozmawia, który wchodzi w interakcje, który jest radosny. Chrześcijanin cieszy się, że jest chrześcijaninem - powiedział ks. bp Piotr Turzyński.

 

S. Aleksandra Nowak będzie prowadzić rekolekcje dla drugiego turnusu I st. Oazy Nowego Życia w Dąbrówce. - Dużo modlitwy przed i w trakcie, a oprócz tego dobra współpraca z księdzem moderatorem i później animatorami. Trzeba też rozmawiać w prawdzie o tym, co trudne, ale przede wszystkim z taką ufnością, że wszystko jest dobrze i patrzeć na to, co pozytywne - to recepta s. Oli na dobrą oazę.

 

Oazę Dzieci Bożych w Szymanowie będzie prowadził neoprezbiter ks. Wojciech Jończyk. - Formacja idzie od dołu. Trzeba ładnie ułożyć fundament, aby on potem dawał jak najlepsze efekty. Jeżeli dziecko pozna Chrystusa od najmłodszych lat, to wejdzie w życie i będzie żyło jego pełnią. Dziecko jest wtedy odporniejsze na zakusy świata. Najlepszym sposobem trafienia do dzieci jest dawanie świadectwa.

 

Ks. Mariusz Chamerski pomoże wzrastać młodzieży na 3 st. Oazy Nowego Życia. - To szczególny stopień, na którym przygotowujemy młodych ludzi do pojęcia Kościoła jako wspólnoty i ich miejsca. Szczególnie w dzisiejszych czasach trzeba, by młody człowiek odnalazł siebie w Kościele, a przez to stał się przewodnikiem dla rówieśników, pokazał, że Kościół to miejsce, w którym spotyka się Pana Jezusa, buduje piękną wspólnotę, a nade wszystko żyje się miłością, którą dał Pan Bóg. 

 

W tym roku na wakacje z oazą zapisało się ok. 1150 osób. To 100 więcej niż przed rokiem. - To wielka zasługa księży i animatorów, którzy posługują systematyczną formacją, pracą, spotkaniami w grupach, wielkim poświęceniem na parafiach. Dziękujemy także mediom katolickim. Zawsze o nas tak pięknie piszecie, mówicie, pokazujecie, że młodzi w Kościele mają swoje miejsce. Oczywiście dziękujemy rodzicom, że widzą, że młody człowiek potrzebuje Pana Boga, potrzebuje Kościoła. Pomimo czasami trudnych momentów w historii Kościoła jest wielkie zaufanie rodziców, że większość księży, animatorów chce troszczyć się o przyszłe pokolenia - mówi moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Krzysztof Dukielski. Dodajmy, że diakonia wychowawcza to 145 osób.

 

Hasło tegorocznych oaz to "Wolni i wyzwalający".

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4