Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Poszli za krzyżem przez centrum miasta

Diecezja Radomska

Poszli za krzyżem przez centrum miasta

15 kwiecień 2019 / Tekst

Wspólnota i manifestacja wiary w centrum Radomia. Około dwóch tysięcy osób wzięło udział w drodze krzyżowej ulicami miasta. Wydarzenie wieńczyło 34. Światowy Dzień Młodzieży w diecezji radomskiej, jednak w nabożeństwie tłumnie wzięli udział również dorośli, seniorzy, a nawet całe rodziny z małymi dziećmi. 

Poszli za krzyżem przez centrum miasta
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Tradycyjnie wierni wyruszyli sprzed kościoła farnego. Na czele Drogi Krzyżowej niesione były repliki symboli Światowych Dni Młodzieży - krzyż i ikona Matki Bożej. Osoby, które niosły symbole zmieniały się co stację - wśród nich młodzież z poszczególnych parafii, przedstawiciele osób niepełnosprawnych, żołnierze czy klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. - Biskup Piotr, który był z nami w Panamie często powtarza, że kiedy tam byliśmy wcale nie było widać, że jesteśmy z Polski, Panamy, Ameryki czy Afryki - jesteśmy wszyscy Chrystusowi. Pragnęliśmy pokazać, że wszyscy należymy do Pana Jezusa i wszyscy chcemy Go adorować - mówi ks. Mariusz Wilk - diecezjalny duszpasterz młodzieży: 

Podczas nabożeństwa odczytane zostały rozważania z Drogi Krzyżowej w Panamie: 

Zgodnie z decyzją św. Jana Pawła II Niedziela Palmowa jest przeżywana na całym świecie jako diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży. W tym roku - podobnie jak ŚDM w Panamie - towarzyszyły mu słowa: "Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa". - Matka Boża jest dla młodego człowieka jest pięknym ideałem - podkreśla Biskup Radomski Henryk Tomasik i dodaje: - W młodzieży jest bardzo dużo dobra. Oczywiście, jest wiele osób zagubionych, którym trzeba podać rękę. Jednak najlepszą pomocą dla nich są inni, którzy widząc jasno swój cel widzą dobro w swoim życiu, mają jasny kierunek, ale także potrafią bardzo odważnie wyznać swoją wiarę: 

W przygotowanie Drogi Krzyżowej zaangażowali się harcerze z hufca ZHP Radom-Miasto. Dla harcerek Ani i Patrycji to ważne, że mogą angażować się i "brać sprawy w swoje ręce": 

Dla uczestników Droga Krzyżowa ulicami miasta to manifestacja wiary i możliwość głębokiego skupienia się nad tajemnicą śmierci i zmartwychwstania Chrystusa: 

W nabożeństwie udział brali nie tylko radomianie. Wśród modlących się byli m.in. wierni z Bielichy:

 

 - Spotkanie przy Chrystusie - czy to radosne, czy wzbudzające w nas refleksję - jest spotkaniem zawsze potrzebnym. Oznacza, że nie chcemy uciekać od Pana Jezusa - dodaje ks. Mariusz Wilk: 

Obok panamskich rozważań, na dwóch stacjach obejrzeć można było pantomimę i prezentację multimedialną. Nie brakowało również wspólnego śpiewu:

Nabożeństwo zakończyło się w radomskiej katedrze. Tam podziękowano wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia. Na koniec uczestnicy odśpiewali Apel Jasnogórski.  

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4