Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Przed kongresem Nowej Ewangelizacji

Diecezja Radomska

Przed kongresem Nowej Ewangelizacji

17 wrzesień 2013 / Tekst

Nie można zamknąć wiary w czterech ścianach domu czy kościoła - mówi biskup radomski Henryk Tomasik przed Ogólnopolskim Kongresem Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się 19-22 września w Warszawie.

Nie można zamknąć wiary w czterech ścianach domu czy kościoła - mówi biskup radomski Henryk Tomasik przed Ogólnopolskim Kongresem Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się 19-22 września w Warszawie. Krajowy duszpasterz młodzieży dodaje, że nowa ewangelizacja dotyczy każdego z wierzących, aby z większym zapałem głosić Chrystusa.
Bp Tomasik zwrócił uwagę, że nowa ewangelizacja to nowe metody i formy, ale też i nowy zapał. Podkreśla, Kościół wciąż szuka nowych form w dotarciu do dzieci i młodzieży, szukay metod, które mogą być pomocą w realizowaniu jego zadań. Dodał, że nowa ewangelizacja wyraża się w tym, że człowiek bierzmowany czuje się odpowiedzialny za wiarę przyjaciół w klasie i w większym zaangażowaniu świeckich w głoszeniu Ewangelii i kształtowaniu życia chrześcijańskiego.
- Ewangelizacja dotyczy każdego z nas, aby z większym zapałem głosić Ewangelię słowem, życiem w miejscu pracy, w rodzinie, kulturze i w mediach. To obszary, które wymagają większego zaangażowania. Błogosławiony Jan Paweł II w Adhortacji o katolikach świeckich w świecie i Kościele użył sformułowania, że "bierność nigdy nie była postawą godną aprobaty, a w naszych czasach staje się winą". Są to słowa adresowane do nas wszystkich. Parafię tworzą ludzie świeccy i duchowni, wspólnie uczestniczymy w profilowaniu parafii i kształtowaniu jej duchowości. Są parafie, gdzie przez lata wspomina się zasłużonych proboszczów, ale parafia to świeccy, którzy powinni zaangażować się na rzecz tej wspólnoty - powiedział bp Tomasik na antenie Radia Plus Radom.
Biskup radomski podkreślił, że nie można zamknąć wiary w czterech ścianach domu czy kościoła. - Dobrze rozumiana wiara kształtuje całego człowieka, dobrze rozumiane chrześcijaństwo dobrze kształtuje także życie społeczne. Dlatego potrzebna jest nasza obecność na ulicach, potrzebna jest nasza obecność w miejscu pracy - przekonywał bp Henryk Tomasik.
Przypomnijmy, że II Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji "Obudzić olbrzyma", którego tematem będzie parafia, odbędzie się 19-22 września w Warszawie. Udział w spotkaniu zgłosiło 500 osób z całego kraju, obecni będą też goście z Włoch, Francji, USA. Kongres gościć będzie 40-tysięczna parafia Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4