Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Przez piłkę do Boga

Diecezja Radomska

Przez piłkę do Boga

12 wrzesień 2017 / Tekst

Rusza 4. edycja Radomskiej Ligi Ministrantów. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 25 września. 

 

Przez piłkę do Boga
fot. Radio Plus Radom

Rozgrywki są adresowane do ministrantów z dekanatów radomskich.  To ponad 50 parafii. Do tej pory w RLM angażowało się ok. 20 parafii. Podobnie jak w minionym sezonie zorganizowane zostaną dwie ligi. W pierwszej lidze zagra 10 najlepszych drużyn z ostatnich rozgrywek. Pozostałe zespoły, jak też nowe zagrają w drugiej lidze. Przy zgłoszeniu należy zapłacić 100 zł. Kwota ta przeznaczona zostanie w całości na zakup nagród i dyplomów. 

Niezmiennie celem inicjatywy jest zbliżanie do Pana Boga poprzez sport. - Ta piłka czasami ich trzyma przy ołtarzu. Cały czas naciskamy na to, że Pan Jezus jest najważniejszy, że będąc blisko Chrystusa mogą w pełni się rozwijać. W ich wieku, to że jest rywalizacja, że jest pojedynek z inną parafią, jest niezwykle atrakcyjne. Wielu trzyma się w ministranturze ze względu na piłkę, a my mając tego ledwo tlącego się ministranta, jakoś go podtrzymujemy i staramy się rozwijać jego duchowość - mówi ks. Daniel Glibowski, organizator Radomskiej Ligi Ministrantów. Ponadto rozgrywki integrują ministrantów, pozwalają także poznać się szerszemu gronu ministrantów. To oczywiście także propozycja ciekawego spędzenia wolnego czasu oraz okazja do podniesienia umiejętności piłkarskich. 

Wszelkie dodatkowe informacje można otrzymać pod numerem telefonu 509310397 – ks. Daniel Glibowski. Zgłoszenia należy kierować do 25 września pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., jak również telefonicznie. Spotkania organizacyjne dla księży opiekunów oraz kapitanów drużyn seniorskich odbędzie się 26 września, o godz. 20.00, w Parafii św. Brata Alberta w Radomiu.

Ks. Daniel Glibowski zachęca księży także z innych dekanatów, aby organizowali u siebie ligi ministranckie. - Choćby to było osiem parafii, to warto. Ministranci bardzo dobrze się integrują, spotykają się ze sobą, modlą się, kształtują swoje charaktery - mówi. A w przyszłości mogłaby powstać ministrancka liga mistrzów.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4