Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 25 listopada - bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 25 Lis 2017

    Chwilowe opady deszczu 9°C 5°C

  • 26 Lis 2017

    Rain 6°C 0°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Przez piłkę do Boga

Diecezja Radomska

Przez piłkę do Boga

12 wrzesień 2017 / Tekst
fot. Radio Plus Radom

Rusza 4. edycja Radomskiej Ligi Ministrantów. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 25 września. 

 

Rozgrywki są adresowane do ministrantów z dekanatów radomskich.  To ponad 50 parafii. Do tej pory w RLM angażowało się ok. 20 parafii. Podobnie jak w minionym sezonie zorganizowane zostaną dwie ligi. W pierwszej lidze zagra 10 najlepszych drużyn z ostatnich rozgrywek. Pozostałe zespoły, jak też nowe zagrają w drugiej lidze. Przy zgłoszeniu należy zapłacić 100 zł. Kwota ta przeznaczona zostanie w całości na zakup nagród i dyplomów. 

Niezmiennie celem inicjatywy jest zbliżanie do Pana Boga poprzez sport. - Ta piłka czasami ich trzyma przy ołtarzu. Cały czas naciskamy na to, że Pan Jezus jest najważniejszy, że będąc blisko Chrystusa mogą w pełni się rozwijać. W ich wieku, to że jest rywalizacja, że jest pojedynek z inną parafią, jest niezwykle atrakcyjne. Wielu trzyma się w ministranturze ze względu na piłkę, a my mając tego ledwo tlącego się ministranta, jakoś go podtrzymujemy i staramy się rozwijać jego duchowość - mówi ks. Daniel Glibowski, organizator Radomskiej Ligi Ministrantów. Ponadto rozgrywki integrują ministrantów, pozwalają także poznać się szerszemu gronu ministrantów. To oczywiście także propozycja ciekawego spędzenia wolnego czasu oraz okazja do podniesienia umiejętności piłkarskich. 

Wszelkie dodatkowe informacje można otrzymać pod numerem telefonu 509310397 – ks. Daniel Glibowski. Zgłoszenia należy kierować do 25 września pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., jak również telefonicznie. Spotkania organizacyjne dla księży opiekunów oraz kapitanów drużyn seniorskich odbędzie się 26 września, o godz. 20.00, w Parafii św. Brata Alberta w Radomiu.

Ks. Daniel Glibowski zachęca księży także z innych dekanatów, aby organizowali u siebie ligi ministranckie. - Choćby to było osiem parafii, to warto. Ministranci bardzo dobrze się integrują, spotykają się ze sobą, modlą się, kształtują swoje charaktery - mówi. A w przyszłości mogłaby powstać ministrancka liga mistrzów.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA