Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Przypadkowe odwiedziny u małej Marysi

Diecezja Radomska

Przypadkowe odwiedziny u małej Marysi

14 luty 2019 / Tekst

Biskup Henryk Tomasik odwiedził w Rzymie 3 letnią Marysię ze Świdnika, która choruje na złośliwy nowotwór mózgu. Pasterz diecezji radomskiej z tatą dziewczynki spotkał się przypadkiem podczas polskiej Mszy św przy grobie św. Jana Pawła II. 

Przypadkowe odwiedziny u małej Marysi
fot. facebook.com/wspieramymarysie

Biskup rozmawiał z rodzicami dziewczynki, zapoznał się również z akcją Polska Krew Dla Szpitala Dzieciątka Jezus w Rzymie. Dziewczynkę odwiedził także ks. Grzegorz Suchodolski - wieloletni szef Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Księża z rodzicami dziewczynki rozmawiali m.in. o Madrycie i innych Światowych Dniach Młodzieży. 

Marysia Szlązak to 3-letnia dziewczynka ze Świdnika koło Lublina, która choruje na złośliwy nowotwór mózgu. Po diagnozie i pierwszej operacji, w czerwcu 2018 roku, jest cały czas hospitalizowana – najpierw w lubelskim szpitalu dziecięcym, a obecnie w szpitalu Bambino Gesu w Rzymie. Przeszła już kilka cykli chemioterapii, a liczne powikłania wymagały wielu różnych zabiegów chirurgicznych.

O przebiegu leczenia, codzienności dziewczynki oraz podobnych spotkaniach, których - jak się okazuje jest więcej - czytać można na bieżąco na facebookowym profilu Wspieramy Marysię w walce z nowotworem. Tam również znaleźć można informacje na temat akcji "Polska Krew Dla Szpitala Dzieciątka Jezus w Rzymie". "Żyjemy już w Europie i świecie kosmopolitycznym, plurikulturowym i multireligijnym, więc jakże ważne jest abyśmy my, polscy emigranci w Rzymie i we Włoszech, żyli i postępowali tak, aby Polska nigdy się nas nie zawstydziła, a myślę że to jest naprawdę szlachetny pomysł i jeszcze bardziej szlachetny gest, szlachetny jest polskie serce! Polacy nigdy nie szczędzili swojej krwi i ziemia włoska jest nią wręcz przesiąknięta, wystarczy wspomnieć chociażby Monte Cassino. Dzisiaj nie trzeba jej rozlewać, dzisiaj trzeba się nią tylko dzielić" - pisze na swojej stronie organizator akcji. Dzięki niej każdy Polak może oddać krew będąc w Rzymie i pomagać - również Marysi. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4