Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Radom uczci wizytę św. Jana Pawła II

Diecezja Radomska

Radom uczci wizytę św. Jana Pawła II

03 czerwiec 2014 / Tekst

Dziękczynienie za wizytę Apostolską Ojca Świętego w Radomiu oraz za kanonizację Św. Jana Pawła II odbędzie się 4 czerwca. W programie jest seminaryjna Sesja Rady Miejskiej, Msza święta w katedrze oraz koncert Młodzieżowego Chóru Scjola Cantorum Miesericordis Christi z Białej Podlaskiej.

Gość Niedzielny/Radom
Gość Niedzielny/Radom

Biskup Henryk Tomasik zapraszając wiernych na obchody przypomniał słowa Jana Pawła II z 4 czerwca 1991 roku: "Ewangelią ośmiu Chrystusowych błogosławieństw z Kazania na górze pozdrawiam miasto Radom… Pozdrawiam całą tę ziemię, z wdzięcznością wspominając jej dawną i bliższą przeszłość. Ziemia świętych - poczynając od męczenników sandomierskich, bł. Wincentego Kadłubka, Ładysława z Gielniowa, Salomei - aż po św. Kazimierza, który jako syn królewski rządził Koroną polską w zastępstwie swego ojca Kazimierza Jagiellończyka właśnie z Radomia. … Pozdrawiam ojczyznę Jana Kochanowskiego, Jana Długosza i tylu innych ludzi zasłużonych dla polskiej kultury i nauki".

- Wśród nas był współczesny Święty. Nie możemy o tym zapomnieć. Za tę obecność i kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II wyśpiewamy nasze dziękczynienie w katedrze radomskiej, w środę, 4 czerwca 2014 roku, o godzinie 18.00, uczestnicząc w koncelebrowanej Mszy Świętej. Naszej modlitwie będzie towarzyszył Młodzieżowy Chór z Białej Podlaskiej. Po Mszy Świętej chór wystąpi z koncertem, którego motywem będzie myśl: „Żyć dla Boga przez Maryję” - napisał biskup radomskiej.

Z kolei w sali Urzędu Stanu Cywilnego w Radomiu, przy ul. Moniuszki 9 o godzinie 16.30 rozpocznie się uroczysta Sesja Seminaryjna Rady Miejskiej w sprawie uczczenia pamięci Świętego Jana Pawła II. Porządek sesji przewiduje wystąpienie księdza biskupa Henryka Tomasika oraz prezydenta miasta Andrzeja Kosztowniaka. Przez ks. prałata dra Jerzego Karbownika, kustosza Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku -Kamiennej zaprezentowany zostanie również referat
Na zakończenie przewidziana jest dyskusja na temat nauczania Świętego Jana Pawła II.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4