Na antenie: POLITYKA Z PLUSEM
Andrzej Stankiewicz
Patron dnia: 23 listopada - św. Klemens I, papież i męczennik
Pochmurno

5°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 23 Lis 2017

    Pochmurno 8°C 3°C

  • 24 Lis 2017

    Bardzo pochmurno 8°C 2°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Raka można pokonać!

Diecezja Radomska

Raka można pokonać!

10 luty 2017 / Tekst
Na zdjęciu Ewa Styś

Szpital jest prawdziwym uniwersytetem życia - mówił ks. Krzysztof Dukielski, kapelan radomskiego Centrum Onkologicznego w Radomiu. W przededniu Światowego Dnia Chorego odbyło się spotkanie modlitewne, przypomniano nauczanie św. Jana Pawła II na temat cierpienia. 

W czasie spotkania można było wysłuchać świadectw ludzi, którzy poradzili sobie z chorobą nowotworową. Nowotwór kości i płuc pokonała Ewa Styś z Fundacji Pocancerowani. Jej misją jest integracja i aktywizacja dorosłej społeczności onkologicznej. - Dzielimy się swoimi doświadczeniami życiowymi. Przeszliśmy walkę z nowotworem. Dzisiaj staramy się pomagać chorym, będąc przy nich, przekonując, że raka można pokonać - powiedziała Ewa Styś. 

Kapelanem placówki jest ks. Krzysztof Dukielski. -Chcemy być blisko chorych, którzy doświadczają cierpienia. Szpital jest prawdziwym uniwersytetem życia, gdzie wykładają chorzy, zaś słuchaczami są wolontariusze. To spojrzenie w oczy chorego jest odkrywaniem prawdy o sensie życia - powiedział ks. Dukielski. 

Izabela Leśkiewicz, rzecznik Radomskiego Centrum Onkologicznego w Radomiu powiedziała, że warto organizować podobne spotkania. - Wielu pacjentów czuje się samotna, dlatego obecność młodych wolontariuszy jest dla nich niezwykle ważna - powiedziała rzeczniczka placówki medycznej. 

Chorzy byli wdzięczni za obecność wolontariuszy w szpitalu. - Mamy dużo czasu, jest miło, że młodzież nas odwiedza - powiedziała Katarzyna Nogaj. - Jest to również okazja do modlitwy, bowiem trudno w moim przypadku pójść teraz do kościoła - dodała pani Bogusława. 

Wśród wolontariuszy, którzy spotkali się z chorymi była Natalia Adamczyk. - Rozmawiamy z pacjentami. Oni się bardzo cieszą z naszych odwiedzin. Chodzimy po oddziałach, gramy i śpiewamy, jest też czas na rozmowę. Każdy człowiek potrzebuje w całym tym cierpieniu wysłuchania - powiedziała wolontariuszka. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA