Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 24 kwietnia - św. Jerzy, męczennik
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Zakończyły się rekolekcje kapłańskie w Emaus

Diecezja Radomska

Zakończyły się rekolekcje kapłańskie w Emaus

07 listopad 2018 / Tekst

Bp Radosław Zmitrowicz z Ukrainy poprowadził rekolekcje dla księży diecezji radomskiej. Miejscem trzydniowego spotkania był ośrodek rekolekcyjny w Turnie. Hasłem rekolekcji był fragment Ewangelii św. Łukasza "Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze..."

- Życzę wam wszystkim otwartości na łaskę Bożą, radowania się kapłaństwem. To jest dar niesamowity. W tym trudnym czasie, pamiętajcie, Bóg jest z nami - powiedział biskup pomocniczy diecezji kamienieckiej.

Ostatniej Eucharystii przewodniczył bp Henryk Tomasik, który podkreślił, że formacja kapłańska jest niezwykle ważna. - Można dostrzec, że procesy laicyzacyjne są mocniejsze od naszego wysiłku duszpasterskiego. To wymaga z naszej strony jeszcze większego zaangażowania - mówił dzisiaj biskup Tomasik.

W imieniu uczestników rekolekcji biskupowi Zmitrowiczowi podziękował ks. kanonik Czesław Wawczyńczak, dziekan dekanatu Radom-Południe.

Ks. bp Radosław Zmitrowicz pochodzi z Kozienic. Jest członkiem Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Pracował jako misjonarz w Turkmenistanie, a od 2000 roku na Ukrainie. Został konsekrowany na biskupa w 2013 roku przez biskupa Leona Dubrawskiego w Katedrze Kamieniecko-Podolskiej.

W tym roku w diecezji radomskiej odbędą się jeszcze dwie serie rekolekcji kapłanskich: w klasztorze Księży Filipinów w Studziannie w dniach 19-22 listopada oraz w Ośrodku Rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie im. ks. Tadeusza Mazura w Dąbrówce w dniach 2-5 grudnia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Fields of Gold

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4