Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 25 listopada - bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 25 Lis 2017

    Chwilowe opady deszczu 9°C 5°C

  • 26 Lis 2017

    Rain 6°C 0°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Rekolekcje na deskach Teatru Dramatycznego

Diecezja Radomska

Rekolekcje na deskach Teatru Dramatycznego

09 marzec 2017 / Tekst
Ks. Zbigniew Niemirski/GN

Ogromne zainteresowanie Misteriami Męki Pańskiej, które są grane przez okres Wielkiego Postu w każdą sobotę w sanktuarium maryjnym w Kałkowie-Godowie. Spektakl przygotowują aktorzy Teatru Dramatycznego im. ks. infułata Czesława Wali. W tym roku wszystkie przedstawienia o godzinie 15.30 zostały już zarezerwowane.

Misterium to sztuka, która wpisała się w historię nie tylko Kałkowa, ale całej świętokrzyskiej ziemi. Co roku przybywa tam wiele nowych grup pielgrzymkowych i osób indywidualnych z całej Polski. Misteria Męki Pańskiej są organizowane w Wielkim Poście od ponad 40 lat i przygotowywane przez zespół aktorski, który działa przy sanktuarium.

- Serdecznie zapraszamy na teatralne rekolekcje zamyślenia nad aktem miłości Bożej do końca, którą przeżywamy w tajemnicy męki i śmierci Jezusa Chrystusa - mówi ks. Zbigniew Stanios, kustosz sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski - Pani Ziemi Świętokrzyskiej.

Dodaje, że radość jest tym większa, że aktorzy należą do wspólnoty parafialnej w Kałkowie-Godowie, gdzie "od wielu już lat dają piękne świadectwo żywej wiary i miłości do Boga i Kościoła". - Dzielimy się radością, że wystawiane przez wiele lat Misterium Męki Pańskiej jest darem ich bezinteresownego zaangażowania, ofiarowania swojego czasu, talentu i siły - podkreślił ks. Stanios.

Misterium będzie wystawiane od drugiej soboty Wielkiego Postu, 11 marca do soboty, 8 kwietnia przed Niedzielą Palmową o godzinie 15.30. i dodatkowo o godz. 18.00

Z uwagi na duże zainteresowanie przedstawieniem organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie uczestnictwa w informacji sanktuarium pod numerem telefonu (0-41) 272 18 88. Osoby pragnące zatrzymać się w sanktuarium na noc, również są proszone o rezerwację telefoniczną pod numerem telefonu 660 158 239.

Tradycja amatorskiego teatru sięga początku lat 70. ubiegłego wieku. Obecnie zespół liczy kilkadziesiąt osób. Akcja misterium rozgrywa się w różnych miejscach, począwszy od modlitwy Chrystusa w Ogrodzie Oliwnym, aż po scenę śmierci Zbawiciela na Golgocie. Autorem scenariusza i reżyserem Misterium Męki Pańskiej jest pierwszy kustosz sanktuarium ks. Czesław Wala, obecnie przebywający na emeryturze.

W Wielki Piątek aktorzy sanktuaryjnego Teatru Dramatycznego wystawią plenerową Drogę Krzyżową. W nabożeństwie udział weźmie biskup Piotr Turzyński.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA