Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Relikwie papieskie w Mariówce

Diecezja Radomska

Relikwie papieskie w Mariówce

13 lipiec 2014 / Tekst

Relikwie krwi św. Jana Pawła II przybyły do Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Mariówce w diecezji radomskiej. 

Zostały one umieszczone w kaplicy domu generalnego. Na stałe znajdą one swoje w kaplicy budynku, w którym mieście się Dzieło Pomocy Chorym "Promień".

Relikwie z rąk kardynała Stanisława Dziwisza odebrały: przełożona generalna matka Mirosława Grunt oraz wikaria siostra Lilla Gajda. Siostra Grunt przypomniała, że dzieło "Promień" powstało w hołdzie Janowi Pawłowi II, który niestrudzenie wzywał do kształtowania w sobie wyobraźni miłosierdzia. - Ojciec Święty zawsze był blisko ludzi, zwłaszcza chorych, naznaczonych cierpieniem i słabością. Jest naszą radością, że miejsce do którego przybywają ludzie potrzebujący opieki medycznej i duchowej zostanie uhonorowane przez obecność w kaplicy relikwii Świętego Papieża. Pozostaną one wyrazem naszej łączności z Tym, którego tak bardzo kochaliśmy, zachętą do zagłębiania się w przesłanie, jakie niósł swym życiem oraz inspiracją do tego, by na co dzień nie zapominać o świętości i do niej zmierzać - powiedziała s. Mirosława Grunt.

W ramach Dzieła Pomocy Chorym "Promień" siostry służki prowadzą nowoczesny ośrodek zdrowia. Siostry służki przeznaczyły na ten cel budynek byłych szkół, skonfiskowany przez władze komunistyczne i zwrócony po 50 latach. Budynek ten wymagał kapitalnego remontu oraz dostosowania do nowych funkcji. Działa już poradnia neurologiczna, psychologiczna i pedagogiczna, czynny jest już dzienny oddział rehabilitacji. Systematyczne odbywają się spotkania dla osób z łagodnymi zaburzeniami pamięci.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4