Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Rocznica wyboru

Diecezja Radomska

Rocznica wyboru

12 marzec 2015 / Tekst

Franciszek przebojem wszedł w przestrzeń publiczną i świat mediów - powiedział ks. dr Zbigniew Niemirski, szef radomskiej redakcji Gościa Niedzielnego. Z kolei charyzmatyk o. Joseph Vadakkel z Indii dodaje, że Franciszek "nie tylko mówi o biednych i cierpiących, ale idzie do nich". 13 marca minie druga rocznica wyboru kard. Jorge Mario Bergoglio na Stolicę Piotrową.

gosc.pl
gosc.pl

Ks. Zbigniew Niemirski zwrócił uwagę, że dwa pierwsze lata pontyfikatu Franciszka przypominają czas pontyfikatu Jana Pawła II. - Wciąż nas zaskakuje. To fenomen, bo często negatywnie ustawionym świecie mediów do Kościoła, Franciszek zyskał sobie jego przychylność. Ojciec Święty przebojem wszedł do przestrzeni publicznej i świata mediów. To rys charakterystyczny tego pontyfikatu. O tym papieżu mówi się właściwie każdego tygodnia - mówi ks. Niemirski. Dodaje, duchowość Franciszka "nie jest na miarę pałacowych korytarzy". - On w takich miejscach czuje się źle. Cieszę się, że Plac św. Piotra w czasie modlitwy Anioł Pański zawsze jest pełny. Ten pontyfikat z pewnością nie raz nas jeszcze zaskoczy - powiedział ks. Niemirski.

Z kolei charyzmatyk o. Joseph Vadakkel z Indii powiedział, że Franciszek "nie tylko mówi o biednych i cierpiących, ale idzie do nich". - Nauczanie Ojca Świętego jest bardzo poruszające. Otwiera nowe przestrzenie i nowe drzwi. Buduje mosty między ludźmi. Nie tylko medytuję Ewangelię, ale pochyla sie nad ludzkimi problemami. To niezwykłe w tym pontyfikacie - powiedział o. Vadakkel założył Centra Rekolekcyjne "Eucharystyczny Płomień" w Niemczech i Belgii. Od kilku lat odwiedza również inne kraje: Polskę, Słowację, Słowenię i Czechy. Cechami charakterystycznymi wszystkich spotkań czy rekolekcji z o. Vadakkelem są adoracja Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo wiernych relikwiami świętych Kościoła.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4