Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 23 maja - św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Rodzice chrzestni bez wiary?

Diecezja Radomska

Rodzice chrzestni bez wiary?

01 kwiecień 2018 / Tekst

- Rodzice chrzestni, którzy sami nie chodzą do kościoła, nie mają uporządkowanego życia nie mogą być świadkami chrztu, bo będą kłamać - mówił dziś biskup Henryk Tomasik w radomskiej katedrze.

Rodzice chrzestni bez wiary?
fot. Radio Plus Radom

Biskup radomski poświęcił znaczeniu chrztu św. dużą częśc homilii podczas Mszy Św.  rezurekcyjnej. Zwrócił uwagę na duży problem duszpasterski jakim jest nieświadomość odnośnie do roli rodziców i rodziców chrzestnych. O ile rodzice nie są z wyboru, to rodzice chrzestni już tak. To na rodzicach dziecka spoczywa odpowiedzialność za dobranie na chrzestnych ludzi, którzy żyją wiarą. Pratyka pokazuje, że ważniejsze są często koligacje rodzinne czy jeszcze inne względy, a pomijany jest najważniejszy aspek - aspekt wiary.  - Celebrans zwraca się do chrzestnych z pytaniem: A wy, drodzy rodzice chrzestni czy jesteście gotowi pomagać rodzicom tego dziecka w wypełnianiu ich obowiązków? - Jesteśmy gotowi... Ale czy mówią prawdę? Rodzice chrzestni, którzy sami nie chodzą do kościoła, nie mają uporządkowanego życia nie mogą być świadkami chrztu, bo będą kłamać. Będzie to publiczne kłamstwo. Bardzo to bolesne, bardzo smutne - powiedział biskup Tomasik.

Jeszcze większa odpowiedzialność ciąży na rodzicach. - Popatrzmy jak bardzo ważna jest wiara rodziców, bo to w wierze rodziców dziecko przyjmuje chrzest. Tylko w wierze rodziców ten chrzest zaowocuje. Tylko w wierze rodziców potem to dziecko będzie mówiło swoje "amen", czyli wierzę - mówił biskup radomski.

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4