Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Rodzinna narada w kurii

Diecezja Radomska

Rodzinna narada w kurii

13 maj 2019 / Tekst

O potrzebie opieki duszpasterskiej nad młodymi małżeństwami dyskutowali uczestnicy spotkania, które odbyło się w kurii diecezjalnej w Radomiu. Uczestniczyli w nim: biskup Henryk Tomasik i dekanalni duszpasterze rodzin. Wykład dla uczestników narady wygłosił ks. Mirosław Brzeziński z Instytutu Nauk o Rodzinie KUL.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Bp Henryk Tomasik nawiązując do słów św. Jana Pawła II powiedział, że los Kościoła, rodziny zależy od narodu. - Ważne, by rodzina była silna i zjednoczona. Dlatego bolejemy nad ilością rozpadających się małżeństw, czy problemem związków niesakramentalnych. Chcemy pomóc narzeczonym w dobrym przygotowaniu do zawarcia związku małżeńskiego. Najważniejsze to pogłębienie wiary. Słowa "ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską" są przyrzeczeniem danym drugiemu człowiekowi. To przyjęcie odpowiedzialności za drugą osobę - mówił ordynariusz radomski:

ks. Mirosław Brzeziński z Instytutu Nauk o Rodzinie KUL mówił o towarzyszeniu duszpasterskim małżeństwom i rodzinom w kryzysie. - Ważne jest świadectwo małżeństw, którym udało się pokonać wiele trudności. To niezwykle ważny element, który umacnia takie związki. Świadectwo życia takich małżeństw należy wykorzystywać na płaszczyźnie parafialnej, w codziennym duszpasterstwie - przekonywał ks. Brzeziński:

W trakcie spotkania ks. Dariusz Karasek, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego podzielił się ze spostrzeżeniami ze spotkań z narzeczonymi, które od ponad 2 lat odbywają się w diecezji radomskiej. Program obejmie 10 cotygodniowych spotkań, podczas których duszpasterze, osoby zaangażowane w prace poradni rodzinnych, psychologowie, prawnicy, lekarze i doświadczeni małżonkowie przygotowują narzeczonych do sakramentu małżeństwa.

- W Polsce dostrzegamy przemiany społeczno-kulturowe, gdzie tanieją wszystkie idee. To powoduje pewien bałagan w umyśle wielu ludzi, również wśród chrześcijan. W przygotowaniu do małżeństwa chodzi o coś trwałego, co pozwala ludziom odnaleźć orientację w tym wszystkim. Te spotkania mają na celu uleczyć stan jakiegoś zamętu etycznego czy moralnego w umysłach ludzi - powiedział ks. Karasek:

Ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin mówił o potrzebie opieki duszpasterskiej nad młodymi małżeństwami. - W naszej diecezji nie istnieją takie formy pracy. Dlatego trzeba w pierwszych latach małżeństwa organizować takie spotkania. Trzeba też otwierać kolejne parafialne poradnie rodzinne. Powinny one istnieć w parafiach powyżej 3 tys. osób - podkreślał ks. Adamczyk.

W trakcie spotkania omówiono przygotowania do Roku Rodziny, który rozpocznie się od I Niedzieli Adwentu. Natomiast 9 czerwca odbędzie się Radomski Marsz dla Życia i Rodziny.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4