Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 25 maja - św. Grzegorz VII, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Rośnie KSM

Diecezja Radomska

Rośnie KSM

20 styczeń 2019 / Tekst

Przybywa członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Radomskiej. Do koła w seminarium duchownym i 15 oddziałów parafialnych wkrótce dołączy kolejny - w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. Właśnie tam w niedzielę odbyło się spotkanie opłatkowe stowarzyszenia.

Rośnie KSM
fot. Radio Plus Radom

Do kościoła przy ul. Miłej przyjechała ponad setka młodzieży. Wzięli udział we Mszy Św. - Kiedy teraz w naszej ojczyźnie wiele mówi się o miłości, o dobroci, o wrażliwości, o tym, żebyśmy chronili się od wszelkiego zła i mówienia źle, to niech przykład życia każdego z was będzie namacalnym znakiem, że idziecie przez życie wraz z Jezusem Chrystusem i Jego matką Maryją, a wtedy będą dokonywały się takie znaki jak cud w Kanie Galilejskiej, wtedy wypełnimy naszą misję i będzie w nas prawdziwa radość płynąca z tego, że jesteśmy prawdziwymi uczniami Jezusa Chrystusa - mówił w homilii ks. Grzegorz Łabądź, asystent diecezjalny KSM.

Po liturgii młodzież zaśpiewała kilka kolęd. Następnie wszyscy przeszli do salki parafialnej na spotkanie opłatkowe. Było bardzo ciasno i w tym przypadku to dobry symptom. Uczestnicy podzielili się opłatkiem. Nie zabrakło wzmocnienia dla ciała od tradycyjnego barszczu z uszkami począwszy. Jakie są życzenia młodych na ten rok?

Za Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Diecezji Radomskiej bogaty rok - rok jubileuszowy 25-lecia działalności w diecezji. Podsumowuje go prezes KSM DR Anna Wisowata.

- Chcemy podtrzymać to wszystko, co do tej pory realizowaliśmy, ale chcemy też rozszerzyć nasze działania poprzez szkolenie kadry. Już w tej chwili są szkolenia na instruktora, a w najbliższym czasie rozpoczną się także szkolenia liderskie i z naszej diecezji będzie brało w nich udział 5 osób - mówi o najbliższych planach stowarzyszenia ks. Grzegorz Łabądź.

KSM-owicze nie zapomnieli też o młodych, którzy są w Panamie. Przesłali im specjalne pozdrowienia.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4