Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Również franciszkanie zapraszają na Misterium Męki Pańskiej

Diecezja Radomska

Również franciszkanie zapraszają na Misterium Męki Pańskiej

03 kwiecień 2019 / Tekst

Coraz więcej parafii w diecezji radomskiej organizuje Misteria Męki Pańskiej. Od ponad 45 lat takie widowiska odbywają się w sanktuarium maryjnym w Kałkowie-Godowie. W najbliższy piątek Misteria będą mogli obejrzeć mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej czy Jedlińska.

Misterium w Skarżysku-Kamiennej (fb/franciszkanie)
Misterium w Skarżysku-Kamiennej (fb/franciszkanie)

Od 15 lat Misteria Męki Pańskiej organizują franciszkanie ze Skarżyska-Kamiennej. - W tym roku w projekt zaangażowanych jest 90 osób, dorosłych i dzieci. To przyjaciele naszej parafii, czy członkowie grup formacyjnych - opowiada ojciec Rafał Kołodziejski z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. - Nie ukrywam, że misterium to duże przedsięwzięcie logistyczne. Dotyczy to m.in. przygotowania kostiumów - dodaje franciszkanin.

Misterium Meki Pańskiej "Ja wierzę Panie, że to Ty" odbędzie się 13 i 14 kwietnia o godzinie 19.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Skarżysku-Kamiennej.

Także grupa teatralna z Lisowa koło Jedlińska zaprasza na Misterium Męki Pańskiej. Tego typu widowiska wystawiane są od 3 lat. W przedsięwzięcie zaangażowanych jest 40 osób. – Dla wszystkich jego uczestników jest to nie tylko odegranie roli, ale przede wszystkim duchowe doświadczenie, które pomaga dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu i głębiej zrozumieć sens i wymowę Krzyża - mówi ks. Jan Godek. Najbliższe Misteria zostaną wystawione 5 kwietnia o godzinie 17.30 w parafii św. Apostołów Piotra i Andrzeja w Jedlińsku i 14 kwietnia o godzinie 17.30 w parafii Nawiedzenia NMP w Lisowie.

Natomaist sanktuarium maryjne w Kałkowie-Godowie zaprasza na Misteria Męki Pańskiej, które są grane w soboty przez okres Wielkiego Postu. W tym roku już odbywa się 46. edycja misterium, w którym uczestniczą aktorzy-amatorzy z Teatru Dramatycznego im. ks. infułata Czesława Wali. Misterium będzie wystawiane do 13 kwietnia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4