Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Różaniec za młodzież

Diecezja Radomska

Różaniec za młodzież

01 październik 2018 / Tekst

Do modlitwy za młodzież zachęcił wiernych biskup radomski Henryk Tomasik. Zaprosił jednocześnie do udziału w nabożeństwach różańcowych, które rozpoczynają się dzisiaj kościołach. Październik tradycyjnie jest w Kościele miesiącem modlitwy różańcowej.

Bp Henryk Tomasik powiedział, że Matka Boża jest wzorem wiary, zawierzenia i rozważania Bożych tajemnic. - Od Maryi chcemy się uczyć wiary, pochylenia się nad tajemnicami naszego zbawienia i życia według wskazań Chrystusa. Nabożeństwa różańcowe to nasze wyznanie wiary, uwielbienie Boga, uczczenie Matki Bożej, ale to także modlitwa błagalna – powiedział bp Tomasik w audycji „Kwadrans dla pasterza” na antenie Radia Plus Radom.

Ordynariusz radomski zachęcił również, by w czasie nabożeństw, często była odmawiana modlitwa w intencji młodzieży oraz wychowawców, tych „wszystkich, którzy kształtują młodych, by byli żywymi wzorami wiary i prawdziwego człowieczeństwa dla młodego pokolenia”.

Przy okazji biskup Tomasik zachęcił studentów do zaangażowania się w duszpasterstwo akademickie. - Na progu nowego roku akademickiego, życzę naszym studentom odwagi w kształtowaniu swojej osobowości i wiary. By czas studiów, przygotowania do zawodu, był czasem pogłębionej moralności i osobowości. Zapraszam także studentów do zaangażowania się w duszpasterstwo akademickie – powiedział biskup radomski.

Modlitwa różańcowa to najbardziej popularna forma kultu maryjnego w Polsce – wynika z raportu Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK). Po różańcu i nabożeństwach majowych, jednym z zasadniczych rysów pobożności maryjnej we współczesnym polskim katolicyzmie jest nabożeństwo fatimskie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4