Na antenie: HISTORIE, KTÓRE WARTO NUCIĆ
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /DIECEZJA/„Rozmowy o... edukacji i wychowaniu”

Diecezja Radomska

„Rozmowy o... edukacji i wychowaniu”

22 kwiecień 2019 / Tekst

Stowarzyszenie „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum zaprasza na cykl spotkań dyskusyjnych w duchu chrześcijańskim pod nazwą „Rozmowy o...”. Za każdym razem spotkanie otwiera prelekcja, wykład lub prezentacja gości, a potem w Centrum Wolontariatu Międzynarodowego przy ul. K. Kelles – Krauza 19,  trwają rozmowy i dyskusja wokół poruszanych tematów. 

Pierwsze spotkanie odbyło się 21 lutego. Jego gośćmi byli członkowie Zakonu Kawalerów Maltańskich, doktorzy nauk medycznych – ortopeda Grzegorz Izbicki i onkolog Robert Wiraszka. Były to „Rozmowy o... cierpieniu i miłości”, z akcentem na pomoc hospicjum w Wilnie. Goście opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z chorobami i śmiercią, których są świadkami, o swoim lekarskim powołaniu, a także o Zakonie Maltańskim. 

„Rozmowy o... ewolucji i kreacjonizmie” odbyły się 21 marca a gościem był dr hab. inż. prof. nadzw. UTH Mirosław Rucki.  W swojej prelekcji prof. Rucki poruszył temat teorii ewolucji człowieka i małp człekokształtnych, którą poddał wnikliwej analizie oraz rzetelnej krytyce naukowej. 

Przed nami „Rozmowy o... edukacji i wychowaniu” - 25 kwietnia, goście: ks. prof. Adam Maj, Bernadetta Kudas – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu oraz wiceprezydent Radomia Karol Semik, odpowiedzialny za oświatę w naszym mieście opowiedzą o swoim patrzeniu na szkołę, jako miejscu nie tylko nauki ale i wychowania. Porozmawiamy o zmianach, jakim poddawane są szkoły, ale również nie zabraknie pytań, o to jak, może wyglądać przyszłość szkoły po ostatnich wydarzeniach.

Spotkanie odbędzie się  25 kwietnia 2019 r. o godz. 19:00 w Centrum Wolontariatu Międzynarodowego przy ul. K. Kelles – Krauza 19 w Radomiu (wejście oraz parking od ulicy Niedziałkowskiego). 

Patronem medialnym spotkań jest Radio PLUS Radom. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4