Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Rozpoczęły się ŚDM w Panamie!

Diecezja Radomska

Rozpoczęły się ŚDM w Panamie!

23 styczeń 2019 / Tekst

Czekali na to dwa i pół roku! W Panamie rozpoczęły się 33. Światowe Dni Młodzieży pod hasłem "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego". 

Kiedy w Polsce był późny wtorkowy wieczór, młodzi w Panamie przygotowywali się do popołudniowej Mszy inauguracyjnej. We wtorek, 22 stycznia o godzinie 17.00 czasu panamskiego sprawowana była Msza Otwarcia. W Eucharystii uczestniczyli młodzi, a także ponad stu biskupów. Przewodniczył jej arcybiskup Panamy. - Gospodarz przywitał nas wszystkich, a potem mówił o tym, że właśnie z Panamy przesłanie Jezusa Chrystusa i Ewangelia poszły na Amerykę - tu była pierwsza diecezja Kościoła katolickiego - relacjonuje ks. bp Piotr Turzyński. Podczas Mszy padły również słowa dotyczące młodych, przez których odnawia się Kościół, a także trudnościach, które napotykają w swoim życiu ludzie młodzi:

Z młodzieżą z diecezji radomskiej w Panamie są już bp Piotr Turzyński (który do Panamy wyjechał razem z młodzieżą) oraz biskup Henryk Tomasik (dołączył do młodych w poniedziałek). - Mamy przed sobą piękny obraz wędrującego, pielgrzymującego Kościoła - mówi ks. biskup Henryk Tomasik: 

Przed uczestnikami wydarzenia centralne. W środę, 23 stycznia wezmą udział w katechezach w grupach językowych, trwa również Festiwal Młodzieży. Już w środę do Panamy przyleci papież Franciszek. Młodzi spotkają się z Ojcem Świętym podczas czwartkowej Ceremonii Otwarcia. W środę o godz. 18.00 młodzi spotkają się przy statku "Dar młodzieży". W czwartek, 24 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się ceremonia otwarcia i powitanie Ojca Świętego przez młodych. W piątek wieczorem młodzi uczestniczyć będą w nabożeństwie Drogi Krzyżowej z Papieżem Franciszkiem. W sobotę o godz. 18.30 rozpocznie się czuwanie z papieżem. Msza Święta posłania kończąca Światowe Dni Młodzieży i ogłoszenie kolejnego miejsca spotkania zaplanowane są na niedzielę, 27 stycznia na godz. 8.00 miejscowego czasu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4