Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Sakrament, który daje siłę

Diecezja Radomska

Sakrament, który daje siłę

11 styczeń 2015 / Tekst

O znaczeniu sakramentu Chrztu świętego w życiu człowieka mówił biskup Henryk Tomasik, który 11 stycznia celebrował Mszę świętą w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Tego dnia do gmachu seminarium przybyli członkowie Towarzystwa Przyjaciół WSD i rodzice alumnów. Dziś jest już ponad 2,5 tys. członków tego dzieła, którzy indywidualnie i anonimowo modlą się za konkretnego alumna.

11 stycznia Kościół katolicki obchodzi w liturgii święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono okres Bożego Narodzenia, choć w polskiej tradycji jeszcze do 2 lutego śpiewa się kolędy i nie rozbiera się szopki. I właśnie tematyka Chrztu Pańskiego zdominowała homilię, którą wygłosił biskup Henryk Tomasik. - Dziękujemy Bogu za sakrament Chrztu świętego, że zostaliśmy przez niego włączeni do wspólnoty wiary, by mógł w nas kształtować się człowiek na wzór Chrystusa - mówił biskup radomski. Podkreślał też, że chrześcijanin jest światłem i ma pokazywać innym ludziom drogę do Chrystusa. - Każdy z nas ma być światłem dla świata. To ważne zadanie ale i zobowiązanie, dlatego prosimy o Bożą pomoc, by dobrze wypełnić zadania wynikające z przyjęcia sakramentu Chrztu świętego - mówił biskup.

Z kolei ks. Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu podziękował członkom Towarzystwa Przyjaciół WSD za wspieranie modlitwą alumnów. - Dziękujemy za to, że jesteście razem z nami, że wspieracie nas swoją modlitwą. Jesteśmy wam za to bardzo wdzięczni. Jesteśmy razem, bo łączy nas troska o Kościół, by Bóg był obecny w świecie - mówił ks. Wojtkun.

O tym, że jedną z form wsparcia seminarium jest powołane przez bpa Jana Chrapka Towarzystwo Przyjaciół WSD mówił moderator tego dzieła ks. Grzegorz Tęcza. - Dziś jest już ponad 2,5 tys. członków, którzy indywidualnie i anonimowo modlą się za konkretnego alumna - poinformował ks. Tęcza.

Paweł Męcina jest alumnem czwartego roku. - Jestem wdzięczny Bogu za każdą osobę, która modli się za nas. To ogromne duchowe wsparcie - powiedział kleryk radomskiego seminarium.

Od 4 lat członkiem Towarzystwa jest Bożena Wykrota z parafii katedralnej w Radomiu. - Mój alumn jest już na roku czwartym. Jestem wdzięczna Bogu, że mogę duchowo wspomagać konkretne powołania, aby byli to ludzi odważnie kroczący droga kapłańską - powiedziała członkini Towarzystwa.

Towarzystwo Przyjaciół Seminarium powstało 11 listopada 1999 r. z inicjatywy bp. Jana Chrapka. Zasadniczym celem Towarzystwa jest wspieranie powołań alumnów poprzez modlitwę, ofiarowanie cierpień jak również pomoc materialną. Członkowie Towarzystwa spotykają się co roku na spotkaniu opłatkowym, kilka razy w roku kierowany jest do nich specjalny list, informujący o bieżących wydarzeniach z życia seminaryjnego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4