Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Samorządowcy na spotkaniu opłatkowym

Diecezja Radomska

Samorządowcy na spotkaniu opłatkowym

04 styczeń 2019 / Tekst

Około stu pięćdziesięciu samorządowców z województwa mazowieckiego, łódzkiego i świętokrzyskiego - czyli diecezji radomskiej - wzięło udział w spotkaniu opłatkowym z biskupem radomskim Henrykiem Tomasikiem w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Była to okazja do serdecznych uścisków dłoni i uśmiechów  - ponad podziałami. 

Samorządowcy na spotkaniu opłatkowym
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem, które swoim śpiewem uświetnił Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Wolanianki". Następnie uczestnicy wysłuchali wykładu ks. prałata Edwarda Poniewierskiego - kanclerze Kurii Diecezji Radomskiej, postulatora procesu beatyfikacyjnego ks. Romana Kotlarza. W swoim słowie przypomniał sylwetkę i niezłomną postawę ks. Kotlarza. Zaapelował również o wspólną modlitwę w intencji beatyfikację kapłana: 

Zwieńczeniem spotkania było przełamanie się opłatkiem po błogosławieństwie i życzeniach bpa Henryka Tomasika. - Życzymy Państwu Bożego światła, błogosławieństwa w realizowaniu zadań wynikających z zatroskania o dobro wspólne. Zatroskania o człowieka i sprawy środowiska. Boże Dziecię przyniosło na ziemi pokój. Życzymy tego Bożego pokoju w sercach, w rodzinach, w miejscu pracy - mówił do zebranych bp Tomasik:

- Nie możemy bać się trendów płynących z innych kierunków, mówiących o poprawności, która wszystko dzieli. Żyjemy w Polsce i ten kierunek powinniśmy podtrzymywać, a takie spotkania są jednym ze sposobów - podkreśla obecny na spotkaniu wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera:

 - Trzeba pamiętać, że zarówno nasz powiat, jak i powiaty ościenne wchodzą w skład diecezji i te więzi przy różnych okazjach one są podtrzymywane. My sami mamy również dług wdzięczności wobec ksiedza biskupa - mówi starosta konecki Andrzej Lenart, zauważając jednocześnie dwa wymiary spotkań opłatkowych:

- Tego typu wydarzenia nie tylko wzmacniają nas i umowżliwiają spotkanie, ale także pokazują, że jest możliwa dobra współpraca pomiędzy samorządem a również parafiami - zauważa Robert Kowalczyk - burmistrz Pionek: 

Co roku na spotkania opłatkowe do Biskupa Radomskiego przyjeżdża również burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski. To ważne, by w atmosferze pojednania, bez rywalizacji spotkać się bodaj raz w roku - zauważa:

 Natomiast po raz pierwszy w opłatku samorządowców udział wziął Dariusz Piątek - burmistrz Skaryszewa. - To dobra okazja, żeby poznać się ze wszystkimi burmistrzami i wójtami - przekonuje:

Podczas spotkania samorządowcy mieli również okazję, by złożyć życzenia urodzinowe Biskupowi Radomskiemu Henrykowi Tomasikowi, który właśnie tego dnia obchodzi 73. urodziny. 

Całość wykładu ks. prał. Edwarda Poniewierskiego: 

 "Wolanianki" w kolędzie "Wśród nocnej ciszy": 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4