Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 19 marca - św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny
Pochmurno

-4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 41%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 19 Mar 2018

    Pochmurno -1°C -8°C

  • 20 Mar 2018

    Pochmurno 0°C -7°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Seminarium w drodze do świętości

Diecezja Radomska

Seminarium w drodze do świętości

10 październik 2017 / Tekst

67 alumnów, w tym 21 po raz pierwszy, rozpoczęło nowy rok akademicki w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Dziś odbyła się uroczysta inauguracja. 

Mszy Św. w seminaryjnej kaplicy przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. W homilii podjął refleksję nad postawą ewangelicznej Marii i Marty.

Uroczysta Sesja Inauguracyjna odbyła się na auli św. Jana Pawła II. Kluczowym momentem była immatrykulacja I roku. 21 alumnów złożyło ślubowanie i otrzymało indeksy. 

Dla 21 alumnów to początek, a dla innych - kolejny rok formacji z kolejnymi wyzwaniami.

Do grona ojców duchownych w radomskim seminarium dołączył ks. Grzegorz Lipiec, dotychczasowy moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. - Posługa ojca duchownego polega na tym, że tworzy się relację z alumnami, pomaga im się w formacji przez towarzyszenie w kierownictwie duchowym, spowiedź, ale też głoszenie Słowa Bożego podczas naszych wspólnych Eucharystii - powiedział nam o swoich zadaniach.

- Ta inauguracja roku akademickiego w naszym seminarium wpisuje się w program duszpasterski Kościoła w Polsce. Ten nowy program podkreśla znaczenie Ducha Św. To Duch Św. buduje Kościół, buduje naszą pobożność. To Duch Św. przygotowywał świat na przyjście Chrystusa. To Duch Św. dokonuje przeistoczenia. Modlimy się o to, aby te prawdy stały się nam bliższe, aby zostały zrealizowane w naszym życiu. Naszemu seminarium życzę, aby Pan Bóg błogosławił w budowaniu Kościoła, aby słowa św. Jana Pawła II: "Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba wejść w głąb" stały się rzeczywistością, a to wszystko pod opieką Matki Najświętszej - mówił ks. bp Henryk Tomasik.

- Miara waszego życia musi być wysoka. Alumn seminarium nie przyszedł tu po, żeby trochę nauczyć się teologii i potem głosić rozsądne kazania. Nie przyszedł po to, żeby zostać księdzem. To mało - powiedział do kleryków dziekan Wydziału Teologii KUL ks. prof. Sławomir Nowosiad.

- Studia stanowią tylko jakąś część całości, choć ważną, bo to są studia filozoficzno-teologiczne, ale zadaniem seminarium jest przygotowanie ludzi, którzy mają pokazywać Boga, więc mają w sobie ukształtować pewną postawę  - powiedział nam o specyfice seminaryjnej rektor WSD w Radomiu ks. Jarosław Wojtkun

Zwieńczeniem inauguracji był wykład psychologa ks. Konrada Wójcika „Bóg w supermarkecie – pluralizm myślenia religijnego jako współczesne wyzwanie dla Kościoła”.

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 41%

Wiatr: 28.97 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25 65
PGE Skra Bełchatów 24 55
Trefl Gdańsk 25 51
ONICO Warszawa 23 49
Asseco Resovia Rzeszów 25 45
Jastrzębski Węgiel 25 45
Indykpol AZS Olsztyn 25 43
Cuprum Lubin 25 38
Cerrad Czarni Radom 25 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 25 29
MKS Będzin 25 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 27
Łuczniczka Bydgoszcz 25 19
BBTS Bielsko-Biała 25 16
Dafi Społem Kielce 25 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA