Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Jan Paweł II, papież
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 97%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 22 Paź 2017

    Opady 12°C 7°C

  • 23 Paź 2017

    Opady 9°C 6°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Seminarium w drodze do świętości

Diecezja Radomska

Seminarium w drodze do świętości

10 październik 2017 / Tekst

67 alumnów, w tym 21 po raz pierwszy, rozpoczęło nowy rok akademicki w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Dziś odbyła się uroczysta inauguracja. 

Mszy Św. w seminaryjnej kaplicy przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. W homilii podjął refleksję nad postawą ewangelicznej Marii i Marty.

Uroczysta Sesja Inauguracyjna odbyła się na auli św. Jana Pawła II. Kluczowym momentem była immatrykulacja I roku. 21 alumnów złożyło ślubowanie i otrzymało indeksy. 

Dla 21 alumnów to początek, a dla innych - kolejny rok formacji z kolejnymi wyzwaniami.

Do grona ojców duchownych w radomskim seminarium dołączył ks. Grzegorz Lipiec, dotychczasowy moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. - Posługa ojca duchownego polega na tym, że tworzy się relację z alumnami, pomaga im się w formacji przez towarzyszenie w kierownictwie duchowym, spowiedź, ale też głoszenie Słowa Bożego podczas naszych wspólnych Eucharystii - powiedział nam o swoich zadaniach.

- Ta inauguracja roku akademickiego w naszym seminarium wpisuje się w program duszpasterski Kościoła w Polsce. Ten nowy program podkreśla znaczenie Ducha Św. To Duch Św. buduje Kościół, buduje naszą pobożność. To Duch Św. przygotowywał świat na przyjście Chrystusa. To Duch Św. dokonuje przeistoczenia. Modlimy się o to, aby te prawdy stały się nam bliższe, aby zostały zrealizowane w naszym życiu. Naszemu seminarium życzę, aby Pan Bóg błogosławił w budowaniu Kościoła, aby słowa św. Jana Pawła II: "Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba wejść w głąb" stały się rzeczywistością, a to wszystko pod opieką Matki Najświętszej - mówił ks. bp Henryk Tomasik.

- Miara waszego życia musi być wysoka. Alumn seminarium nie przyszedł tu po, żeby trochę nauczyć się teologii i potem głosić rozsądne kazania. Nie przyszedł po to, żeby zostać księdzem. To mało - powiedział do kleryków dziekan Wydziału Teologii KUL ks. prof. Sławomir Nowosiad.

- Studia stanowią tylko jakąś część całości, choć ważną, bo to są studia filozoficzno-teologiczne, ale zadaniem seminarium jest przygotowanie ludzi, którzy mają pokazywać Boga, więc mają w sobie ukształtować pewną postawę  - powiedział nam o specyfice seminaryjnej rektor WSD w Radomiu ks. Jarosław Wojtkun

Zwieńczeniem inauguracji był wykład psychologa ks. Konrada Wójcika „Bóg w supermarkecie – pluralizm myślenia religijnego jako współczesne wyzwanie dla Kościoła”.

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA