Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Seniorzy ze słuchawką zaufania

Diecezja Radomska

Seniorzy ze słuchawką zaufania

18 sierpień 2016 / Tekst

Seniorzy jako wolontariusze będą dyżurować przy Telefonia Zaufania "Linia Braterskich Serc". Caritas Diecezji Radomskiej realizuje zadanie publiczne zlecone w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Program realizowany jest od 1 lipca do 31 grudnia 2016 roku.
   

foto: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska

- Jednym z największych atutów projektu Telefon Zaufania „Linia Braterskich Serc” współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu ASOS na lata 2014-2020 jest to, że angażuje specjalistów, którzy ukończyli 60 rok życia - mówi ks. Damian Drabikowski wicedyrektor radomskiej Caritas.

Główną rolę w projekcie odegra wolontariat osób starszych realizowany na obszarze Radomia i okolic. Projekt skierowany jest do 100 os. po 60 r. życia. - Już teraz zgłosiło się około 50 osób. Nabór chętnych nadal trwa - informuje ks. Damian Drabikowski. Jak dodaje, głównym celem jest zaktywizowanie ludzi starszych poprzez aktywne uczestniczenie w pracy Telefonu Zaufania, a także udzielanie porad, utworzenie punktów rozliczania dochodów (PIT).
    Podstawowym celem działania telefonu zaufania jest niesienie pomocy ludziom cierpiącym, dotkniętym życiowymi dramatami, przeżywającym trudności w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. - Osoby zgłaszające się do naszego Telefonu Zaufania otrzymają kompleksową informację dotyczącą możliwości skorzystania z pomocy. Miesięcznie odbieramy około 1000-1500 telefonów. Problemy są różne, czasami ludzie dzwonią do nas tylko po to, by porozmawiać z kimś, czują się samotne, a dzwonią i młodzi i starsi - dodaje ks. Damian Drabikowski. Wszystkie osoby, które będą pełnić dyżury w Linii Braterskich Serc podejmą swoją pracę, jako wolontariusze.
    Linia działa od 15 lat z inicjatywy śp bp Jana Chrapka, pod bezpłatnym numerem telefonu 0 800- 311- 800, od poniedziałku do piątku od 18:00 do 22:00.
Projekt realizowany jest przez seniorów dla seniorów. Seniorzy uczestniczący w programie biorą i będą brali udział w szkoleniach i spotkaniach omawiających różne zagadnienia, z jakimi spotykają się i mogą się spotkać w czasie dyżurów pełnionych w Telefonie Zaufania "Linia Braterskich Serc". Na ten cel przeznaczone zostały pozyskane środki z ministerstwa i z miasta. Ale odnowiony został także sprzęt, pieniądze przeznaczone zostały na promocję programu, dzięki wsparciu uruchomione zostaną mobilne punkty, gdzie po 1 stycznia będą prowadzone porady dotyczące rozliczenia podatku PIT.    

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4