Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Skorzystaj z Bożej propozycji!

Diecezja Radomska

Skorzystaj z Bożej propozycji!

21 czerwiec 2019 / Tekst

- Powołanie to Boża propozycja, Bóg nikogo nie zmusza... Jeśli odczytujecie ten głos w sobie, trzeba zdobyć się na ten akt odwagi i podjąć decyzję o wstąpieniu do seminarium - mówi ks. Jarosław Wojtkun - rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Do 8 lipca trwa nabór do radomskiego seminarium.

Skorzystaj z Bożej propozycji!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Kandydatem na kapłana zostać może mężczyzna, który jest ochrzczony, zdał maturę i poczuł w sobie powołanie. Mężczyzna, który chciałby wstąpić do seminarium powinien rozpoznać w sobie głos Bożego powołania. Jak wyjaśnia ks. Jarosław Wojtkun - rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu - to szczególne umiłowanie Bożych spraw, liturgii i przede wszystkim chęć służenia Panu Bogu: 

Coraz częściej do radomskiego seminarium zgłaszają się kandydaci, którzy decyzję podjęli na kilka lat po maturze. - Nie musi być to tegoroczny maturzysta, jednak są pewne ograniczenia wiekowe - wyjaśnia ks. Wojtkun: 

Każdy z kandydatów będzie musiał przejść swego rodzaju egzamin. Jednak w tym roku egzamin wstępny zmieni swoją formułę. - Będzie to raczej egzamin kwalifikacyjny, gdzie pytania nie będą sprawdzały wiedzy, ale ogólne rozeznanie w sprawach religijnych: 

Nabór trwa do 8 lipca. Do tej pory dokumenty złożyło dwóch kandydatów. Druga tura zaplanowana jest na połowę września. Kandydat powinien złożyć do rektoratu następujące dokumenty: podanie do księdza rektora seminarium, życiorys, metrykę chrztu i bierzmowania, świadectwo dojrzałości (może być dostarczone później po odbiorze świadectwa), świadectwo ukończenia szkoły średniej, opinie księdza proboszcza i katechety, ksero dowodu osobistego, zaświadczenie lekarskie dla kandydatów na studia, 4 fotografie (podpisane). Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.  

O powołaniu i jego odczytywaniu, kandydatach i o tym, czy należy się bać egzaminu kwalifikacyjnego z  ks. Jarosławem Wojtkunem - rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu rozmawiała Weronika Chochoł: 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4