Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Sobota młodych w diecezji radomskiej

Diecezja Radomska

Sobota młodych w diecezji radomskiej

24 październik 2018 / Tekst

W najbliższą sobotę w centrach diecezji radomskiej odbędą się Apele Młodych.

Sobota młodych w diecezji radomskiej
fot. Radio Plus Radom

Nowe stuktury duszpasterstwa młodzieży w związku z dniem bierzmowanych organizują Apele Młodych. 

RADOM

Apel rozpocznie się o godz. 19 w radomskiej katedrze. W programie jest celebracja Słowa Bożego, adoracja Najśw. Sakramentu i Apel Jasnogórski.  Hasło spotkania to "Jemu zależy na was" (1 P 5, 7). - Chodzi o to, żeby młodzi odkryli, że przede wszystkim jest Pan Bóg, któremu zależy na nich. Kościół jest wspólnotą, której zależy na młodych ludziach - wyjaśnia ks. Mariusz Krycia, duszpasterz centrum Radom Południe.

- Nasze zaproszenie kierujemy w szczególności do osób, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Będziemy modlić się o dobre owoce synodu młodych - mówi Aleksandra Kościelniak.

Owocem apelu ma być Radomski Bank Modlitwy Młodych. - Chcemy zaprosić młodzież, żeby włączyła się do wspólnej modlitwy poprzez jedną dziesiątkę różańca dziennie w intencji młodzieży. To kontynuacja modlitwy synodalnej, która trwa w naszej diecezji. Chcemy zaprosić konkretnych ludzi, żeby zadeklarowali, że codziennie będą modlić się w intencji swoich rówieśników - mówi ks. Krycia.

IŁŻA

Apel Młodych rozpocznie się w sobotę o godz. 10 w kościele w Iłży. W programie jest: adoracja Najśw. Sakramentu, różaniec, nabożeństwo pokutne, spowiedź, Msza Święta z nauką. Temat spotkania to "Św. Franciszek z Asyżu uczy rozeznawania powołania", a poprowadzi je bernardyn o. Adam Wólczyński.

JEDLIŃSK

 Apel odbędzie się w piątek o godz. 19 w kościele w Jedliński. Hasło to; "Taka właśnie jest miłość".

KOŃSKIE

Spotkanie przeprowadzone zostanie w kolegiacie św. Mikołaja w Końskich. Początek o godzinie 11. W programie m.in. świadectwa powołania, celebracja Słowa Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu, wyjaśnia ks. Marcin Dobek, wikariusz w parafii św. Mikołaja.

W Apelu Młodych weźmie udział młodzież z dekanatów koneckiego i czarneckiego.

KOZIENICE

 W sobotę o godz. 10 rozpocznie się spotkanie dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bierzmowani do naszej świątyni przyjadą z dekanatu kozienickiego i głowaczowskiego.

LIPSKO

Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 18 w parafii św. Trójcy w Lipsku. Rozpocznie się występem hip-hopowego zespołu chrześcijańskiego Muode Koty. Będzie też adoracja Najśw. Sakramentu.  Akustycznie z liturgicznym repertuarem wystąpi zespół muzyczny Progress. Zaproszona jest młodzież, ale i dorośli.

OPOCZNO

Apel rozpocznie się o godzinie 9. W kolegiacie św. Bartłomieja w Opocznie spotka się młodzież z dekanatów opoczyńskiego i koneckiego. Gościem specjalnym będzie raper Piotr Plichta „Poison”. W spotkaniu weźmie udział młodzież z dekanatów opoczyńskiego i drzewickiego.

PIONKI

Pionkowski apel odbędzie się w sobotę. Rozpocznie się o godz. 19 w parafii NMP. W programie są: śpiewy lednickie, świadectwa zaproszonych gości i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.

 PRZYSUCHA

Apel Młodych rozpocznie się w sobotę o godz. 13 w Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze. Spotkanie odbędzie się po hasłem "Czy ty odnalazłeś już swoje powołanie?"

STARACHOWICE

Dzień Młodych rozpocznie się w sobotę o godz. 18.45 w kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach. Będzie pantomima, adoracja i uwielbienie. Organizatorzy przygotowali także słodką niespodziankę.

 SZYDŁOWIEC

Apel odbędzie się w sobotę w kościele farnym. Rozpocznie się o godz. 19. Młodzież usłyszy świadectwa kilku znanych osób. Patronatem spotkania jest Sławomir Szmal - były bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej i były zawodnik PGE VIVE Kielce. Program zakończy Apel Jasnogórski.

SKARŻYSKO-KAMIENNA

Apel Młodych rozpocznie się w sobotę o godz. 10 w w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4