Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Sobota w seminarium

Diecezja Radomska

Sobota w seminarium

16 maj 2019 / Tekst

Tu wszystko się zaczyna... Pod takim hasłem odbędzie się w sobotę Dzień Otwartych Drzwi w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. 

Sobota w seminarium
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Program rusza o godz. 11.30. Uczestnicy będą mogli zwiedzić gmach seminaryjny. Ks. dr Marek Dziewiecki wygłosi konferencję "Rozwiń skrzydła powołania". Dzień otwarty będzie również okazją do modlitwy - Koronka Bożego Miłosierdzia, adoracja Najśw. Sakramentu i Apel Jasnogórski. Będzie można dowiedzieć się jak wygląda życie w seminarium, jakie pasje mają alumni. Przykładem będzie koncert zespołu księżowskiego "Jak Najbardziej". Będzie też obiad i grill. Organizatorzy zapraszają do udziału w całym programie, ale można dołączyć też na każdym etapie czy wybrać sobie interesujące daną osobę punkty.

 - Po raz pierwszy w takiej formule organizujemy dzień otwarty, ale nasze seminarium ogólnie jest otwarte na wielu odwiedzających. Ta inicjatywa jest odpowiedzią na prośby uczestników, którzy przybywali tutaj na "Rekolekcje dla Pytających o Wiarę i Drogę Życiową". Czasami mówili, że trzy dni to dosyć długo, żeby tu pobyć i czy jest taka możliwość, żeby przyjechać na krótko ze swoimi kolegami, koleżankami i zobaczyć od wewnątrz jak wygląda seminarium i życie w seminarium. Wychodzimy dlatego z pewną propozycją, otwieramy drzwi. Klerycy przygotowali dosyć atrakcyjny program - mówi wychowawca seminaryjny ks. dr Paweł Gogacz. - Może wzrośnie liczba osób, które zaczną się modlić o powołania kapłańskie. Ktoś wreszcie zobaczy, że nie jest to jakiś "tajemniczy ogród", do którego nikt nie ma dostępu, a ci klerycy to są naprawdę bardzo normalni ludzie, którzy potrzebują i przyjaźni i wsparcia modlitewnego - to oczekiwania prefekta w radomskim WSD.

Kto jest zaproszony do seminarium? - Adresatem są wszyscy. Nie mamy żadnych barier. Zapraszamy osoby młode, w średnim wieku, starsze. Zapraszamy kobiety i mężczyzn. Zapraszamy grupy parafialne - odpowiada ks. Gogacz.

Hasło "Dnia Otwartych Drzwi" to ... "Tu wszystko się zaczyna". Nawiązuje ono do słów św. Jana Pawła II o Wadowicach. - Chcemy wskazać na seminarium jako podstawowy element naszego formowania się do kapłaństwa. Tu nabiera pełnej realizacji droga, obrana już w domu rodzinnym. Tu mają miejsce nasze pierwsze przetarcia duszpasterskie, mierzymy się naukowo z teologią, całą wiedzą o Bogu, Kościele i człowieku i tutaj właśnie wszystko się zaczyna, bo nasze powołanie zaczyna się na dobre kształtować - wyjaśnia dziekan alumnatu al. Michał Kopciński.

O ile dzień otwarty na większości uczelni ma charakter przede wszystkim promocyjny, ukazujący walory studiowania tu, a nie gdzie indziej, o tyle seminarium ma inną specyfikę. - Seminarium nie jest zwykłą uczelnią, na której proponuje się różnego rodzaju atrakcje, tylko jest szkołą w drodze. Seminarium jest wspólnotą, która wychowuje na płaszczyźnie intelektualnej i duchowej - zauważa al. Krystian Wieteska.

Wstęp jest wolny. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4