Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 22 stycznia - św. Wincenty Pallotti, prezbiter
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 89%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 22 Sty 2018

    Pochmurno -1°C -6°C

  • 23 Sty 2018

    Bardzo pochmurno -1°C -5°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Śpiewali i recytowali w Opocznie

Diecezja Radomska

Śpiewali i recytowali w Opocznie

07 kwiecień 2016 / Tekst

W Opocznie zakończył się regionalny etap 13. edycji Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej pod hasłem „Kocham moją Ojczyznę”. W rywalizacji wzięło udział około 280 młodych wykonawców.  

Śpiewali i recytowali w Opocznie
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Konkurs przeprowadzony został w opoczyńskim domu kultury. To właśnie tu przedszkolaki i uczniowie prezentowali przygotowane wcześniej utwory. Poseł Robert Telus, jeden z organizatorów konkursu.

Konkurs wspólnie z posłem Robertem Telusem zorganizowali: Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej, Fundacja Dar dla Potrzebujących oraz Fundacja Interregion. Wicestarosta opoczyński Marcin Baranowski.

Zwycięzcy etapu regionalnego zaprezentują się podczas finału diecezjalnego konkursu, który w tym roku przeprowadzony zostanie w Drzewicy 28 kwietnia.

Nagrody w kategorii poezja otrzymali:

- grupa wiekowa - przedszkola:

1. Jakub Patyna, Przedszkole Niepubliczne „Tygrysek”

2. Alicja Ulowska, SP w Białaczowie

3. Jakub Teda, ZSS w Paradyżu

Wyróżnienie: Filip Krzywkowski, Przedszkole nr 4 w Opocznie

- grupa wiekowa - klasy I-III:

1. Maja Nowakowska, ZSS nr 3 w Opocznie

2. Kornelia Suros, PSP w Sławnie

3. Julia Król, SP w Bukowcu nad Pilicą

Wyróżnienia: Amelia Wiaderna, SP w Żarnowie, Alina Nowak, PSP w Kamieniu

- grupa wiekowa - klasy IV-VI:

1. Julita Suros, PSP w Sławnie

2. Maria Cieślikiewicz, SP w Stoku

3. Izabela Mastalerz, SP w Żarnowie

- grupa wiekowa - gimnazja:

1. Kamila Ogórek, ZS w Ogonowicach

2. Krzysztof Purgat, Gimnazjum w Białaczowie

3. Zuzanna Biegała, ZSS w Paradyżu

Wyróżnienie: Justyna Wiktorowicz, ZSPryw. w Opocznie

- grupa wiekowa - szkoły ponadgimnazjalne:

1. Agata Stępień, LO im. S. Żeromskiego w Opocznie

2. Szymona Gwadera, ZSPryw. w Opocznie

3. Marta Fijałkowska, ZSS nr 1 w Opocznie

Nagrody w kategorii pieśń (soliści) otrzymali:

- grupa wiekowa - przedszkola:

1. Kinga Biegała

2. Małgorzata Kałużyńska

3. Franciszek Kędziora, Łucja Węglarska

- grupa wiekowa - klasy I-III:

1. Magdalena Nowak, PSP w Kamieniu

2. Zofia Piotrowska, ZSS nr 3 w Opocznie

3. Amelia Ogłoza, SP Żarnów, Marta Kowalczyk, ZS w Ogonowicach

- grupa wiekowa - klasy IV-VI:

1. Natalia Badura, ZSS nr 3 w Opocznie

2. Maciej Knap, ZSS nr 2 w Opocznie

3. Weronika Honczaruk, SP Petrykozy, Natalia Rutowicz, SP w Bukowcu nad Pilicą

- grupa wiekowa - gimnazja:

1. Anna Gajewska, ZS w Mroczkowie Gościnnym

2. Anna Stropa, Gimnazjum w Mniszkowie

3. Damian Piwowarczyk, ZSPryw. w Opocznie, Zuzanna Pomykała, ZSS nr 2 w Opocznie

- grupa wiekowa - szkoły ponadgimnazjalne:

1. Maria Kołodziejczyk, ZSPryw. w Opocznie

2. Weronika Balasińska, LO im. S. Żeromskiego w Opocznie

Nagrody w kategorii pieśń (zespoły) otrzymali:

- grupa wiekowa - przedszkola:

1. Zespół ZSS w Paradyżu

2. „Wesołe Kołowrotki” Przedszkole nr 4 w Opocznie

3. Zespół Przedszkole nr 5 w Opocznie

- grupa wiekowa - klasy I-III:

1. Duet Anna Szołowska, Krzysztof Wijata, SP w Białaczowie

2. Duet Katarzyna Kądziela, Antoni Snokowski, ZSPryw. w Opocznie

3. Duet Alicja Kurzyk, Szymon Kurzyk, PSP w Sławnie

- grupa wiekowa - klasy IV-VI:

1. Zespół Amelia i Wiktoria Jaworskie, PSP w Sławnie

2. Zespół z PSP w Kunicach

3. SP W Białaczowie i PSP w Kamieniu

- grupa wiekowa - gimnazja:

1. Zespół „Jak Orlęta”, Gimnazjum w Białaczowie

2. Duet Alicja Urbanowicz i Wiktoria Urbanowicz, Gimnazjum w Mniszkowie

3. ZSS w Paradyżu oraz Duet Dagmara Gołąb i Natalia Gawryś, Gminzajum w Mniszkowie

- grupa wiekowa - szkoły ponadgimnazjalne:

1. Zespół z ZST w Mroczkowie Gościnnym

2. Zespół „Studio 107” z LO im. S. Żeromskiego w Opocznie

3. Duet Magda Bugała i Beata Kołodziejczyk oraz Duet Patrycja Szwedkowicz i Małgorzata Zielińska, ZSP nr 1 w Opocznie

Nagrody wręczali: poseł Robert Telus, starosta Józef Róg, wicestarosta Marcin Baranowski, wiceburmistrz Anna Zięba, sekretarz powiatu Grażyna Wielgus, sekretarz miasta Tomasz Łuczkowski oraz Rafał Skoczylas, dyrektor biura poselskiego Roberta Telusa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Biełyje rozy

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 18 49
PGE Skra Bełchatów 18 40
ONICO Warszawa 18 39
Asseco Resovia Rzeszów 18 35
Indykpol AZS Olsztyn 18 33
Jastrzębski Węgiel 18 32
Cuprum Lubin 18 30
Trefl Gdańsk 17 29
Espadon Szczecin 18 24
Cerrad Czarni Radom 18 23
Aluron Virtu Warta Zawiercie 17 22
GKS Katowice 18 21
MKS Będzin 18 18
Łuczniczka Bydgoszcz 18 15
Dafi Społem Kielce 18 10
BBTS Bielsko-Biała 18 9

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA