Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Śpiewali kolędy dla Hospicjum

Diecezja Radomska

Śpiewali kolędy dla Hospicjum

09 styczeń 2017 / Tekst

Zaprosili na koncert i zachęcili do zbiórki. W parafii św. Brata Alberta młodzież dała charytatywny koncert kolęd.

Śpiewali kolędy dla Hospicjum
fot. facebook.com/BratAlbertRadom

Pierwszym punktem programu były jasełka. Następnie młodzież zachęciła do wspólnego kolędowania. Młodzi artyści solowo, w duetach czy chórem śpiewali ze znane i mniej znane kolędy i pastorałki:

Na scenie obok wokalistów pojawiła się również wolontariuszka radomskiego Hospicjum Królowej Apostołów - Anna Szostek, która podzieliła się świadectwem z posługi: - Człowiek w hospicjum bardzo doświadcza tego, ile jest warte życie i uczy się cieszyć każdą jego chwilą:

Anna Szostek w wolontariacie hospicyjnym działa od 6 lat. Zachęca również innych do spróbowania tej formy niesienia pomocy, podkreślając jednocześnie, że wymaga ona siły i prawdziwego zaangażowania:

Wspólnota Hospicjum Królowej Apostołów liczy ok 50-70 wolontariuszy, którzy pod swoją opiekę biorą nie tylko chorych, ale także ich rodziny - wyjaśnia ks. Marek Kujawski - duszpasterz placówki:

Praca wolontariuszy hospicyjnych to duża pomoc dla chorych oraz ich bliskich. Jednak nie da się ukryć, że hospicjum to forma wymagająca pokładów siły, ale również funduszy. Wszyscy pracownicy hospicjum działają w nim na zasadzie wolontariatu, a zdobyte pieniądze przeznaczane są na zaspokojenie potrzeb podopiecznych:

Sposobów na to, by pomóc radomskiemu hospicjum jest kilka. Potrzebne jest przede wszystkim wsparcie duchowe - modlitwa, ofiarowanie Mszy świętej, czy przyjęcie Komunii i intencji placówki. Hospicjum potrzebuje także pomocy materialnej. Udzielić jej można oddając jeden procent podatku na rzecz hospicjum. Przekazanie jednego procenta, darowizny, czy zakup niezbędnego sprzętu. Wartko również wspierać kiermasze charytatywne, podczas których wolontariusze sprzedają swoje wyroby rękodzielnicze, a także zbiórki.

Właśnie jedna z takich zbiórek odbyła się po koncercie w parafii św. Brata Alberta. Dla ks. Mariana Ślusarczyka - proboszcza parafii św. Brata Alberta to ważne, że Rok Świętego Alberta właśnie w tej parafii rozpoczyna się koncertem charytatywnym:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4