Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Spotkali się przyjaciele

Diecezja Radomska

Spotkali się przyjaciele

12 czerwiec 2018 / Tekst

W Dworze Jarzębina w Wierzbicy odbył się drugi Bal Przyjaciół Betanii.

 

Spotkali się przyjaciele
fot. Natalia Urbańska

Grono przyjaciół świetlicy w Wierzbicy jest bardzo duże. W sobotę reprezentowane było przez 90 osób. Pomagają oni wolontariacko i finansowo. Bal rozpoczął ks. proboszcz ks. Julian Sobczyk.

Później przyszedł czas na rozliczenie z pieniędzy zebranych podczas pierwszego balu. Przejrzystość jest bardzo ważna w działalności świetlicy. Z drugiej strony to także podziękowanie dla darczyńców. - Na pierwszym balu zostało zebranych 13 500 zł, dzięki czemu można było dofinansować następujące przedsięwzięcia: Zmiana pieca w kotłowni na ekogroszek (sfinansowane w 100% z zebranych pieniędzy oraz darowizny od Patryka Vegi), dofinansowanie akcji „Ferie z Betanią” (półkolonie – w 1 tygodniu ferii i w drugim obóz zimowy w Głuchołazach), dofinansowanie weekendu dla młodzieży w Szczawnicy oraz festynu Betanii i Dnia Dziecka - informuje kierownik świetlicy ks. Krzysztof Bochniak.

Podczas balu wręczona została statuetka „Przyjaciela Roku Betanii”. Trafiła ona do Caritas Diecezji Radomskiej. Instytucja współpracuje stale z Betanią, pomaga w prowadzeniu świetlicy, zaprosiła Betanię w projekt Żółty Talerz, dzięki któremu codziennie każdy na świetlicy może zjeść ciepły posiłek. Statuetkę odebrała Pani Anna Lis, sekretarz Caritas Diecezji Radomskiej.

Kolejny ważny punkt imprezy to licytacja na rzecz działalności świetlicy w czasie najbliższych wakacji oraz do końca roku 2018. Wylicytowano 13 500 zł. Wśród wylicytowanych przedmiotów były m.in.: kalendarz Czarnych Radom z autografami siatkarzy, koszulka Radomski Radom z autografami siatkarek, koszulka Sebastiana Szymańskiego z autografem piłkarza Legii Warszawa, figurka św. Jana Pawła II, gadżety Orła Wierzbica i wiele innych.

- W czasie całego balu panowała sympatyczna atmosfera, przez wspólną zabawę poznawaliśmy się nawzajem i dziękowaliśmy sobie za wkład na rzecz świetlicy i wszystkich wychowanków Betanii. Na koniec balu każdy sobie życzył, żebyśmy na kolejnym spotkali się w takim samym gronie, albo i większym. Dziękujemy Bogu, że możemy w ten sposób rozwijać swoje talenty i dzielić się nimi z potrzebującymi - powiedziała Patrycja Kowalczyk, wolontariuszka Betanii.

foto: Natalia Urbańska

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4