Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 czerwca - św. Alojzy Gonzaga, zakonnik
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia "Młyńska"

Diecezja Radomska

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia "Młyńska"

13 styczeń 2019 / Tekst

Pokazują wartości chrześcijańskie w kulturze, próbują inspirować do nich ludzi z różnych środowisk i w różnym wieku. Członkowie Stowarzyszenia "Młyńska" Verum Bonum Pulchrum połamali się opłatkiem i podsumowali miniony rok. 

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia "Młyńska"
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Stowarzyszenie "Młyńska" działa od sześciu lat i zrzesza dwadzieścia dwie osoby. Łacińska część jego nazwy odwołuje się do filozoficznego pojęcia transcendentaliów: verum (tego, co prawdziwe), bonum (tego, co dobre) i pulchrum (tego, co piękne). Członkowie Stowarzyszenia chcą zajmować się kulturą, która bada, tworzy i stara się zachować to, co dobre, prawdziwe i piękne. - Chcielibyśmy pokazywać wartości kultury chrześcijańskie. Z drugiej jednak strony pokazujemy lokalnych ludzi i inicjatywy, które są godne zauważenia - mówi ks. bp Piotr Turzyński:

Sztandarowymi wydarzeniami, z których Stowarzyszenie może być najbardziej znane są Tydzień Kultury Chrześcijańskiej i koncert Wyśpiewana Niepodległa:

Jednak Stowarzyszenie ma na swoim koncie więcej działań, o których przypomina Zbigniew Skuza - prezes Stowarzyszenia "Młyńska":

W nowy rok członkowie stowarzyszenia wchodzą z nową propozycją - cyklem spotkań dyskusyjnych w duchu chrześcijańskim pod nazwą "Rozmowy o...". Będą one odbywać się w Centrum Wolontariatu Młodzieżowego przy ul. Kelles-Krauza w Radomiu, a ich przebieg będzie stały: prelekcja gościa, a następnie dyskusja i rozmowy dotyczące omawianego tematu. Pierwsze spotkanie już 21 lutego o godz. 19.00. Jego gośćmi będą dr Robert Wiraszka i dr Grzegorz Izbicki, a do udziału zaprasza Zbigniew Skuza:

Spotkanie opłatkowe było również okazją do podziękowania dobroczyńcom i wszystkim, którym nie jest obojętna działalność Stowarzyszenia. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, do którego zaprosił zespól Coolędnicy. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4