Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 23 kwietnia - św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Srebrny KSM

Diecezja Radomska

Srebrny KSM

10 październik 2018 / Tekst

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Radomskiej świętuje 25-lecie istnienia. W sobotę odbędzie się jubileuszowa gala.

Srebrny KSM
fot. KSM DR

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży formuje młodzież na płaszczyźnie religijnej, patriotycznej, charytatywnej, ale też kulturalno-sportowej. - Formacja KSM-u ma prowadzić nas do działania. Człowiek młody ma być tak uformowany, aby dostrzegał problemy wobec których będzie mógł stanąć i poprawiać to, co akurat jest potrzebne - mówi asystent diecezjalny KSM ks. Grzegorz Łabądź.

Diecezjalny KSM zorganizowany jest w 15 parafialnych oddziałach - informuje wiceprezes Anna Wisowata.

Zosia Obarska jest w stowarzyszeniu od 5 lat. - Dla mnie to KSM to wspólnota, w której mogę kształtować swoją wiarę, rozwijać ją i pogłębiać, ale także nawiązywać relacje z innymi ludźmi - mówi.

Uroczystości rocznicowe podzielone zostały na dwa etapy. 22 września młodzież pielgrzymowała do swej patronki - do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Mszę Św. sprawował tam dla nich biskup radomski Henryk Tomasik.  KSM-owicze uczestniczyli też w Drodze Krzyżowej szlakiem męczeństwa bł. Karoliny.  - Kiedy przyjeżdżamy do Zabawy odczuwamy obecność naszej patronki. Czujemy, że ona nas wspiera i pomaga w trudnych chwilach - przyznaje Patrycja Wawrzeńczyk.

W sobotę 13 października członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży spotkają się w kościele Matki Bożej Królowej Świata przy ul. Grzybowskiej w Radomiu. Mszy Św. o godz. 15 przewodniczył będzie biskup radomski Henryk Tomasik. Następnie odbędzie się gala jubileuszowa. Będzie czas wspomnień, wzruszających spotkań po latach, ale i kreślenia planów na przyszłość. 

- Zapraszamy naszą starszą brać, ponieważ jesteśmy takim młodym dzieckiem Akcji Katolickiej. Zapraszamy poprzednie zarządy, byłych członków, także naszych sympatyków - zaprasza Anna Wisowata.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Fields of Gold

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4