Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Sukces balu charytatywnego

Diecezja Radomska

Sukces balu charytatywnego

18 luty 2019 / Tekst

25 tys. złotych zebrano podczas Balu Charytatywnego, który odbył się 16 lutego w Skarżysku-Kamiennej. Dochód zostanie przeznaczony na działalność Domu Miłosierdzia, który istnieje przy sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, będącego jedyną wierną kopią wileńskiego sanktuarium maryjnego w Polsce.

W tym roku była to już 20. edycja balu charytatywnego. Organizatorzy zebrali 25 tys. złotych. Środki pochodziły głównie z licytacji. Broszkę wicepremier Beaty Szydło wylicytowano za 2 tys zł, ikonografię od prezydenta Andrzeja Dudy za 1,5 tys. zł, kolekcję medali srebrnych "Św. Jan Paweł II" z certyfikatami od biskupa Henryka Tomasika za 1,3 tys. zł. zaś album "Niepodległa" od premiera Mateusza Morawieckiego za 1 tys. zł.

Ks. Jerzy Karbownik, kustosz skarżyskiego sanktuarium maryjnego poinformował, że Dom Miłosierdzia wydaje 35 tysięcy posiłków rocznie. Organizuje też 6 tysięcy noclegów. - Cieszę się, że udaje się nam pozyskiwać środki na ten cel. Takie bale integrują społeczność - powiedział ks. Karbownik.

Od wielu lat przy skarżyskim sanktuarium rozwija się działalność charytatywna. W Domu Miłosierdzia przy sanktuarium prowadzona jest m.in. jadłodajnia dla ubogich, która wydaje codziennie kilkadziesiąt posiłków, noclegownia dla bezdomnych, mieszkania chronione dla absolwentów szkół specjalnych, świetlica środowiskowa dla dzieci z rodzin alkoholowych i rozbitych. Dom prowadzi też rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4