Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Sukces Przyjaciół Bezdomnych

Diecezja Radomska

Sukces Przyjaciół Bezdomnych

03 kwiecień 2018 / Tekst

Pan Wiesław przez dwadzieścia lat był bezdomny. Teraz ma już dach nad głową, ale oprócz niego zyskał o wiele więcej - prawdziwych przyjaciół.

Sukces Przyjaciół Bezdomnych
fot. facebook.com/PrzyjacieleBezdomnych

Od bezdomności do przyjaźni

Działający w Radomiu Przyjaciele Bezdomnych z panem Wiesławem zaprzyjaźnili się dwa lata temu. Mężczyzna mieszkał w krzakach przy jednym z radomskim marketów. Początkowo był nieufny, jednak z czasem pozwolił sobie pomóc. Wolontariusze odwiedzali mężczyznę, rozmawiali z nim, zachęcali do wspólnej modlitwy. - Dzisiaj pan Wiesław jest dla nas miły i życzliwy, chętnie się z nami modli. Prosimy Boga, by zmienił jego myślenie, żeby zapragnął pójść do domu dla bezdomnych i żeby chciał bardziej się uspołecznić. - mówił w grudniu ubiegłego roku na antenie Radia Plus Radom ks. Daniel Glibowski z Przyjaciół Bezdomnych.

Modlitwy zostały wysłuchane. Po około dwudziesty latach życia na ulicy otrzymał pokój w Domu Pomocy Społecznej. - Teraz, gdy ma opiekę i ludzi, którzy go odwiedzają, jest naprawdę rozpromieniony i uśmiechnięty. - mówi ks. Daniel Glibowski:

                                                     

Wolontariusze z działającej w Radomiu grupy Przyjaciół Bezdomnych odwiedzają pana Wiesława, pocieszają i podtrzymują na duchu w trudnych chwilach związanych z nową sytuacją, cieszą się jego sukcesami i postępami. Tegoroczną Wielkanoc pan Wiesław spędził przy prawdziwym świątecznym stole.

Przyjaźń w "trójwymiarze"

Przyjaciele Bezdomnych oficjalnie działają w Radomiu od grudnia ubiegłego roku. Nieoficjalnie są z nimi od ponad dwóch lat - od pamiętnego spotkania z panem Wiesławem. Teraz grupa wolontariuszy pod duchowym i organizacyjnym przewodnictwem ks. Daniela Glibowskiego z parafii św. Brata Alberta w Radomiu działa na trzech płaszczyznach. Pierwszą z nich jest modlitwa. Każdy, kto zechce w ten sposób wspierać bezdomnych, może zdecydować się na duchową adopcję. Wystarczy raz w tygodniu odmówić dziesiątkę różańca w intencji człowieka, którego imię organizatorzy prześlą w chwili zgłoszenia. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wystarczy napisać: Pragnę wziąć udział w Akcji Zaadoptuj Bezdomnego.Również pod tym adresem zbierane są informacje dotyczące bezdomnych. "Możesz także wysłać do nas imię bezdomnego, którego znasz oraz miasto, w którym przebywa. My znajdziemy mu siedmiu przyjaciół, którzy stworzą mu duchowy dom." - zachęcają organizatorzy.

Drugi sposób to wolontariat w terenie. Członkowie grupy odwiedzają pustostany i miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Wybierają się również do placówek, w których aktualnie przebywają bezdomni. To przyjacielskie wizyty, które upływają pod znakiem rozmowy, wspólnej modlitwy i wielu słów otuchy.

Trzecią formą wsparcia Przyjaciół Bezdomnych jest promocja grupy i działań podejmowanych przez wolontariuszy.

Spotkanie z Jezusem w osobie bezdomnego

- Zobaczyłam, jak dojrzała moja wiara, teraz te spotkania są dla nas czymś naturalnym. - mówi Izabela Kaczor - jedna z wolontariuszek, która zaprzyjaźniła się z panem Wiesławem.

Dołączyć może każdy, kto zobowiąże się wypełniać obowiązki danej sekcji, będzie modlił się za osoby bezdomne, a ich los nie będzie mu obojętny. Szczegóły znaleźć można na facebookowym profilu grupy Przyjaciół Bezdomnych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4