Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 15 grudnia - bł. Jan Karol Steeb, prezbiter
Bardzo pochmurno

1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 20.92 km/h

 • 15 Gru 2018

  Pochmurno 1°C -2°C

 • 16 Gru 2018

  Pochmurno -1°C -2°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Sukces Przyjaciół Bezdomnych

Diecezja Radomska

Sukces Przyjaciół Bezdomnych

03 kwiecień 2018 / Tekst

Pan Wiesław przez dwadzieścia lat był bezdomny. Teraz ma już dach nad głową, ale oprócz niego zyskał o wiele więcej - prawdziwych przyjaciół.

Sukces Przyjaciół Bezdomnych
fot. facebook.com/PrzyjacieleBezdomnych

Od bezdomności do przyjaźni

Działający w Radomiu Przyjaciele Bezdomnych z panem Wiesławem zaprzyjaźnili się dwa lata temu. Mężczyzna mieszkał w krzakach przy jednym z radomskim marketów. Początkowo był nieufny, jednak z czasem pozwolił sobie pomóc. Wolontariusze odwiedzali mężczyznę, rozmawiali z nim, zachęcali do wspólnej modlitwy. - Dzisiaj pan Wiesław jest dla nas miły i życzliwy, chętnie się z nami modli. Prosimy Boga, by zmienił jego myślenie, żeby zapragnął pójść do domu dla bezdomnych i żeby chciał bardziej się uspołecznić. - mówił w grudniu ubiegłego roku na antenie Radia Plus Radom ks. Daniel Glibowski z Przyjaciół Bezdomnych.

Modlitwy zostały wysłuchane. Po około dwudziesty latach życia na ulicy otrzymał pokój w Domu Pomocy Społecznej. - Teraz, gdy ma opiekę i ludzi, którzy go odwiedzają, jest naprawdę rozpromieniony i uśmiechnięty. - mówi ks. Daniel Glibowski:

                                                     

Wolontariusze z działającej w Radomiu grupy Przyjaciół Bezdomnych odwiedzają pana Wiesława, pocieszają i podtrzymują na duchu w trudnych chwilach związanych z nową sytuacją, cieszą się jego sukcesami i postępami. Tegoroczną Wielkanoc pan Wiesław spędził przy prawdziwym świątecznym stole.

Przyjaźń w "trójwymiarze"

Przyjaciele Bezdomnych oficjalnie działają w Radomiu od grudnia ubiegłego roku. Nieoficjalnie są z nimi od ponad dwóch lat - od pamiętnego spotkania z panem Wiesławem. Teraz grupa wolontariuszy pod duchowym i organizacyjnym przewodnictwem ks. Daniela Glibowskiego z parafii św. Brata Alberta w Radomiu działa na trzech płaszczyznach. Pierwszą z nich jest modlitwa. Każdy, kto zechce w ten sposób wspierać bezdomnych, może zdecydować się na duchową adopcję. Wystarczy raz w tygodniu odmówić dziesiątkę różańca w intencji człowieka, którego imię organizatorzy prześlą w chwili zgłoszenia. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wystarczy napisać: Pragnę wziąć udział w Akcji Zaadoptuj Bezdomnego.Również pod tym adresem zbierane są informacje dotyczące bezdomnych. "Możesz także wysłać do nas imię bezdomnego, którego znasz oraz miasto, w którym przebywa. My znajdziemy mu siedmiu przyjaciół, którzy stworzą mu duchowy dom." - zachęcają organizatorzy.

Drugi sposób to wolontariat w terenie. Członkowie grupy odwiedzają pustostany i miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Wybierają się również do placówek, w których aktualnie przebywają bezdomni. To przyjacielskie wizyty, które upływają pod znakiem rozmowy, wspólnej modlitwy i wielu słów otuchy.

Trzecią formą wsparcia Przyjaciół Bezdomnych jest promocja grupy i działań podejmowanych przez wolontariuszy.

Spotkanie z Jezusem w osobie bezdomnego

- Zobaczyłam, jak dojrzała moja wiara, teraz te spotkania są dla nas czymś naturalnym. - mówi Izabela Kaczor - jedna z wolontariuszek, która zaprzyjaźniła się z panem Wiesławem.

Dołączyć może każdy, kto zobowiąże się wypełniać obowiązki danej sekcji, będzie modlił się za osoby bezdomne, a ich los nie będzie mu obojętny. Szczegóły znaleźć można na facebookowym profilu grupy Przyjaciół Bezdomnych.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 20.92 km/h

 • 15 Gru 2018

  1°C -2°C

 • 16 Gru 2018

  -1°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
Cerrad Czarni Radom 10 21
ONICO Warszawa 11 21
Jastrzębski Węgiel 10 19
PGE Skra Bełchatów 10 18
Aluron Virtu Warta Zawiercie 10 17
Stocznia Szczecin 9 15
Trefl Gdańsk 10 14
Indykpol AZS Olsztyn 10 13
GKS Katowice 10 12
Chemik Bydgoszcz 9 11
Cuprum Lubin 11 8
MKS Będzin 11 6
Asseco Resovia Rzeszów 10 6

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA