Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Świadomość coraz większa

Diecezja Radomska

Świadomość coraz większa

24 marzec 2014 / Tekst

Biskup Henryk Tomasik cieszy się, że coraz więcej ludzi w Polsce manifestuje swoją wrażliwość moralną i szacunek dla każdego człowieka, także nienarodzonego. Podobne zjawiska dostrzega również w krajach zachodnich. Nawiązując do jutrzejszych marszów, które przejdą w wielu miastach w Polsce z okazji Dnia Świętości Życia powiedział, że przypominają one o wielkiej wartości jaką jest człowiek, od poczęcia do naturalnej śmierci.

Biskup Tomasik podziękował wszystkim ludziom, którzy angażują się w różne inicjatywy pro-life. - Bogu dzięki, że są ludzie, którzy mają świadomość, że wartości moralne powinny zwyciężyć. Cieszę się, że coraz więcej osób - także w krajach zachodnich - popiera różne formy działalności pro-life. Wiele społeczeństw już się budzi i uświadamia sobie, że trzeba wrócić do fundamentalnych prawd i zasad moralnych - powiedział biskup radomski.

Biskup Tomasik powiedział tez, że marsze życia są zewnętrzną formą manifestacji przekonań chrześcijan. - Przypominają nam również potrzebę zwrócenia uwagi na kształtowanie świadomości społecznej ale także prawodawstwa, bo dobre prawo broni wartości moralnych - zauważył biskup radomski.

Z okazji Dnia Świętości Życia w Radomiu odbędzie się 25 marca Marsz dla Życia. Wyruszy on o godzinie 17.00 sprzed radomskiej katedry w kierunku kościoła bernardynów. O 18.30 odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem bpa Henryka Tomasika z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji. Po liturgii odbędzie się procesja ze świecami do pomnika Maryi Matki Życia, który znajduje się na skwerku przy ulicy Malczewskiego 1.

Z kolei duszpasterstwo rodzin w Radomiu zachęca do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na codziennej modlitwie w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki oraz w intencji jego rodziców.

Dzień Świętości Życia ustanowił Jan Paweł II w 1988 r.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4