Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 23 lutego - św. Polikarp, biskup i męczennik
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Świeca symbolem nadziei

Diecezja Radomska

Świeca symbolem nadziei

28 listopad 2013 / Tekst

Przedstawiciele trzech wyznań: rzymsko-katolickiego, prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego, zainaugurowali Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w diecezji radomskiej.

Konferencja prasowa promująca ekumeniczną akcję odbyła się 28 listopada w siedzibie Caritas Diecezji Radomskiej. Uczestniczyli w niej: ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor diecezjalnej Caritas, ks. Tomasz Rubczewski z parafii prawosławnej św. Mikołaja w Radomiu i ks. Wojciech Rudkowski z parafii ewangelicko-augsburskiej w Radomiu.

Ks. Grzegorz Wójcik wyjaśnił, że akcja polega na rozprowadzaniu charytatywnych świec bożonarodzeniowych z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin. - W tym roku chcemy rozprowadzić 75 tysięcy świec, których dystrybucją zajmują się Parafialne Zespoły Caritas, parafie i Szkolne Koła Caritas oraz sklepy z dewocjonaliami w Radomiu. Pozyskane ofiary przeznaczone zostaną na pomoc dla dzieci, czyli organizację letniego wypoczynku, leczenie, dożywianie i wyprawki szkolne - powiedział ks. Wójcik. W ubiegłym roku w ten sposób Caritas pozyskała 120 tysięcy złotych. Z tych środków dofinansowano letni wypoczynek dla tysiąca dzieci, wyprawki szkolne, również dla tysiąca dzieci, oraz dla 37 dzieci dofinansowano koszty leczenia.

Ks. Tomasz Rubczewski z parafii prawosławnej poinformował, że w tym roku Prawosławny Metropolitarny Ośrodek Miłosierdzia Eleos rozprowadzi ok. 12 tys. świec. - Dzięki takim akcjom można pomóc wielu dzieciom. Pomocą obejmujemy dzieci pochodzące z rodzin ubogich - mówił ks. Rubczewski.

Z kolei ks. Wojciech Rudkowski pamięta początki akcji. - Towarzyszyła nam wówczas ogromna radość, że możemy coś wspólnie robić na rzecz potrzebującego człowieka. Dzięki temu dziełu można wspierać działalność świetlic socjoterapeutycznych. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tej akcji - mówił ks. Rudkowski.

Podczas konferencji prasowej księża przekazali wigilijną święcę 11-letniemu Mikołajowi. Chodzi na zajęcia świetlicy socjoterapeutycznej Caritas w Radomiu. - Cieszę się, że są takie miejsca. Uczę się angielskiego, mogę odrabiać lekcje, spotykać się z kolegami i jeździć na wycieczki. Jest też czas na zabawę - mówił Mikołaj.

Hasłem tegorocznej akcji są słowa: Rozjaśnił dzieciom przyszłość. Mają one ukazać wpływ jaki miłość bliźniego oraz realna pomoc materialna mają na los najuboższych dzieci.

Akcję można wesprzeć kupując wigilijną świecę Caritas, wysyłając SMS z hasłem POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub przez wpłatę na konto Caritas. Szczegóły na stronie www.wigilijnedzielocaritas.com. Informacje o dwudziestu latach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom znajdą się również na stronie www.facebook.com/akcjecaritas.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

Raindrops Keep Fallin' On My Head

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 47
ONICO Warszawa 18 41
Jastrzębski Węgiel 18 40
Cerrad Czarni Radom 19 35
Aluron Virtu Warta Zawiercie 18 30
PGE Skra Bełchatów 18 27
GKS Katowice 19 27
Asseco Resovia Rzeszów 18 23
Indykpol AZS Olsztyn 19 22
Trefl Gdańsk 16 20
Chemik Bydgoszcz 19 19
Cuprum Lubin 18 17
MKS Będzin 19 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4