Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Diecezja Radomska

Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

12 czerwiec 2019 / Tekst

Księża diecezji radomskiej będą w czwartek, 13 czerwca modlić się przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej w sanktuarium maryjnym w Skarżysku-Kamiennej. Tego dnia będzie obchodzone święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień dziękczynienia za sakrament kapłaństwa oraz modlitwy kapłanów za kapłanów.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

W diecezji radomskiej tradycyjnie to spotkanie modlitewne odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej. Konferencję "Kapłaństwo. Dar. Odpowiedzialność: wygłosi ks. Grzegorz Suchodolski z Siedlec. Natomiast wykład "Zasady postępowania w pracy duszpasterskiej z dziećmi i młodzieżą: przedstawi ks. dr Jarosław Wojtkun. Początek o godzinie 10.00.

Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana to jedno z najnowszych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Ten dzień ma stać się momentem świętowania sakramentu kapłaństwa. Zostało ustanowione w 2012 roku przez Konferencję Episkopatu Polski w odpowiedzi na propozycję Benedykta XVI, by w ten sposób upamiętnić Rok Kapłański i głębiej przeżyć tajemnice wiary, na których trudno dłużej się skupić w czasie Triduum Paschalnego.

W przypadające jutro święto wierni nie są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św., jednak tego dnia Msze święte będą odprawiane w kościołach według specjalnego formularza mszalnego, również w Liturgii Godzin na ten dzień będą przewidziane specjalne czytania i teksty.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4