Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Szkoły papieskie na Jasnej Górze

Diecezja Radomska

Szkoły papieskie na Jasnej Górze

08 październik 2015 / Tekst
Po raz piętnasty, 8 października na Jasnej Górze, spotkali się pielgrzymi ze szkół noszących imię św. Jana Pawła II.
rodzina.org.pl
rodzina.org.pl
W 10 lat po śmierci swojego patrona dziękowali za jego pontyfikat i pozostawioną przez niego spuściznę duchową. Ogólnopolskie pielgrzymki uczniów, rodziców i nauczycieli na Jasną Górę to część działalności tej wspólnoty. Ich organizatorem są Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu oraz Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II w Warszawie. Jan Rychlicki, dyrektor ZSI w Radomiu:

Agnieszka Majda–Staniszewska ze stowarzyszenia rodziny szkół papieskich:

Uroczystej Mszy św. dla pielgrzymów przewodniczył duszpasterz Rodziny Szkół im. JPII bp Henryk Tomasik:

Pątnicy modlili w intencji papieża Franciszka oraz dziękowali za owoce pontyfikatu swego Patrona, a także za swoje rodziny. Prosili też "o pomoc w trudnym zadaniu wychowania kolejnych pokoleń w duchu odpowiedzialności za Kościół i naszą ukochaną Ojczyznę – Polskę".

Szczególną okazją do uwrażliwiania naszych wychowanków na sprawy potrzebujących wsparcia rówieśników jest XV Dzień Papieski, który w tym roku obchodzony będzie 11 października pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.Wieloletnia współpraca z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia, także w tym roku zaowocowała zaproszeniem do zbiórki na rzecz jej stypendystów. Wielu młodych ludzi z kilkutysięcznej rzeszy, która 8 października zgromadzi się u stóp Jasnej Góry, trzy dni później ruszy kwestować, aby wspomóc uzdolnioną młodzież i dzieci ze środowisk wiejskich i małych miast.

W ub. roku Rodzina Szkół im. Jana Pawła II znalazła się w gronie laureatów nagród TOTUS, przyznawanych przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wyróżnienie otrzymała w kategorii "Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II" - za "wychowanie kolejnych pokoleń Polaków w oparciu o wartości, jakie uosabiał Patron, propagowanie nauczania Jana Pawła II i budowanie więzi między szkołami".W uzasadnieniu kapituła podkreśliła, że „placówki zgromadzone w Ogólnopolskiej Rodzinie Szkół im. Jana Pawła II przybliżają i propagują postać, działalność i nauczanie Świętego Jana Pawła II poprzez swoją prace wychowawczo – dydaktyczną”.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4