Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Szkoły papieskie na Jasnej Górze

Diecezja Radomska

Szkoły papieskie na Jasnej Górze

02 październik 2018 / Tekst

18. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, odbędzie się 11 października na Jasnej Górze. Kulminacyjnym momentem będzie msza święta celebrowana o godz. 11.00 pod przewodnictwem abpa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego i biskupa radomskiego Henryka Tomasika, duszpasterza rodziny szkół papieskich w Polsce.

- Przybędziemy na Jasną Górę, aby jako Rodzina Szkół im. Jana Pawła II świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - mówi Jan Rychlicki, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu. Dodaje, że hasłem pielgrzymki będą słowa: "Promieniowanie Ojcostwa":

Rodzina Szkół noszących imię Jana Pawła II to ponad 1000 placówek oświatowych mieszczących się w różnych miejscach Polski. Co roku, w październiku, przedstawiciele przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych i wyższych spotykają się w Częstochowie, by modlić się w ważnych intencjach, dziękować za Papieża Polaka oraz prosić o wychowanie młodych pokoleń w duchu odpowiedzialności za ojczyznę. W 2017 r. w pielgrzymce uczestniczyło ok. 15 tysięcy pielgrzymów z blisko 400 placówek. Biskup Henryk Tomasik, duszpasterz rodziny szkół papieskich w Polsce:

Tradycyjnie rodzina szkół papieskich włączy się w organizację XVIII Dnia Papieskiego, który w tym roku odbędzie się 14 października. Jego widocznym znakiem będzie zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. - Środki finansowe będące materialnym efektem pielgrzymki zostaną przekazane do dyspozycji naszego gościa ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego oraz za pośrednictwem Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK na pomoc dla najbardziej potrzebujących powstańców warszawskich - informuje Irmina Warmiak,pełnomocnik rodziny szkół papieskich ds. kontaktu z mediami.

W czasie pielgrzymki zostaną poświęcone pamiątkowe różańce z napisem "Jezu Ufam Tobie".Zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia, odczytany Akt Zawierzenia Matce Bożej i napisany list do Ojca Świętego Franciszka.

- Wykorzystajmy jak najlepiej czas pielgrzymki tak, jak by tego oczekiwał od nas nasz Patron Jan Paweł II, który stale zachęcał - szczególnie ludzi młodych - do stawiania sobie wymagań - zachęca Jan Rychlicki, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu.

Celem Rodziny skupiającej społeczność szkolną, która za patrona wybrała sobie papieża Polaka, jest integracja uczniów oraz propagowanie jego nauczania. Idea zrodziła się w 1998 r. w Zespole Szkół Integracyjnych w Radomiu. Uczniowie i nauczyciele, należący do Rodziny, zobowiązani są m.in. do realizowania w życiu nauczania Jana Pawła II.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4