Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Szydłowiec zaprasza młodych na Festival Body

Diecezja Radomska

Szydłowiec zaprasza młodych na Festival Body

11 czerwiec 2019 / Tekst

Znana polska aktorka Małgorzata Kożuchowska będzie gościem specjalnym Festivalu Body, który odbędzie się 20 czerwca w Szydłowcu. Aktorka opowie o swoim życiu w kontekście hasła tegorocznego wydarzenia „Oto ja!” i roli kobiety w Kościele. Zagra też zespół iGramy z Pokusą, który ewangelizuje w góralskich rytmach. Swój udział zapowiedzieli m.in. abp Wacław Depo z Częstochowy i bp Piotr Turzyński z Radomia.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Biskup Piotr Turzyński powiedział, że od kilku lat dynamicznie rośnie popularność koncertów uwielbienia organizowanych w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. To – oprócz tradycyjnych procesji – ciekawa forma rodzinnego świętowania tego dnia. - Cieszę się, że jedno z takich wydarzeń odbędzie się w Szydłowcu. Być chrześcijaninem w świecie oznacza radość. Spotkanie będzie miało charakter ewangelizacyjny. Zresztą miejscem koncertu będzie urokliwy szydłowiecki – mówi ksiądz biskup.

Przemysław Duda, prezes Fundacji Strefa JP 2 w Szydłowcu, która jest organizatorem tego wydarzenia nie ukrywa, że festiwal jest alternatywą dla koncertu w Rzeszowie. - Zresztą od dłuższego czasu pojawiały się sugestie, że brakuje takiego wydarzenia w diecezji radomskiej. W tym roku będą tańce lednickie. Zaczynamy o 18.30 procesją. Będziemy się modlić za nasze babcie, mamy, siostry, a szczególnie o dar powołań do zakonów żeńskich - powiedział Przemysław Duda.

Dodał, że Festival powstał jako zadanie domowe młodych po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. - Postanowiliśmy, że to zadanie, które dał nam Papież Franciszek musimy wypełnić także w naszych parafiach, środowiskach i naszej diecezji – powiedział Przemysław Duda:

Aleksandra Kwiecień, wiceprezes fundacji:

Również ojcowie franciszkanie ze Skarżyska-Kamiennej organizują po raz pierwszy koncert uwielbienia z okazji Bożego Ciała. Zostanie on poprzedzony festynem parafialnym. A wszystko to na placu przed kościołem ojców franciszkanów. Rozpoczęcie o godz. 14.30. W programie występy, konkursy, gry, zabawy i pyszne jedzenie. Z kolei o godz. 18.00 celebrowana będzie msza święta o uzdrowienie, której przewodniczył będzie ks. Michał Włodarski z Kalisza. Oprawę muzyczną i uwielbienie poprowadzi Zespół Abba Pater z Kalisza.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4