Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica
Pochmurno

10°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 21 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 15°C 10°C

  • 22 Paź 2017

    Rain 13°C 8°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Szydłowiecki Festival BODY

Diecezja Radomska

Szydłowiecki Festival BODY

17 czerwiec 2017 / Tekst
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Festival BODY, czyli wspólnie wielbienie Boga przez młodych, odbył się 17 czerwca w Rynku Wielkim w Szydłowcu. Spotkanie było nawiązaniem do ostatnich Światowych Dni Młodzieży. Każdy z uczestników otrzymał symbole związane z tematyką spotkania. Były to: chleb, obraz Matki Bożej Częstochowskiej i latarka, która ma rozświetlać drogi życia młodych osób. W programie imprezy były śpiewy i tańce lednickie.

Całość rozpoczęła się uroczystą procesją z pobliskiego kościoła św. Zygmunta na Rynek Wielki. Młodzi nieśli replikę krzyża Światowych Dnia Młodzieży, figurę Matki Bożej z Fatimy oraz relikwie św. Zygmunta. W pobliskim skwerze ustawiono monstrancję z Najświętszym Sakramentem przy asyście harcerzy z Federacji Skautingu Europejskiego "Zawiszacy".

- Wydarzenie to zrodziło się rok temu w Krakowie. Wtedy stwierdziliśmy, że ten czas nie może się skończyć. On wręcz się dopiero zaczyna. Trzeba, jak mówił Papież Franciszek „zejść z kanapy” i zacząć działać! – powiedział jeden z organizatorów wydarzenia Przemysław Duda z szydłowieckiej STREFY JP2.

Paulina Mikulska powiedziała, że nie trzeba wstydzić się w przestrzeni publicznej wyznawania wiary i przekonań. - Jesteśmy wolnym krajem. Brakuje tego w innych krajach Zachodniej Europy, gdzie tzw. poprawność polityczna zabrania manifestowania wartości - powiedziała uczestniczka spotkania. Do Szydłowca z Warszawy przyjechał Paweł Salach. - Kiedy ruszam z miejsca, ze swojej kanapy i biorę się do pracy na różnych płaszczyznach czuje, że żyje, że robię coś dobrego - powiedział Paweł Salach:

Wiele emocji wzbudziły w szczególności dwa momenty. Pierwszy z nich to Lekcja Brata Alberta – patrona trwającego roku i dnia festiwalu. Młodzi usłyszeli świadectwo o sensie pomagania. Następnie wspólnie odmówili Modlitwę Pańską, by wreszcie zobaczyć Brata Alberta wręczającego chleby, uczącego szacunku do nich i zachęcającego do dzielenia się nimi. Drugi ważny moment nastąpił tuż przed 21.00. Wtedy młodzi usłyszeli świadectwo o macierzyństwie. Następnie matki w białych strojach wyruszyły w procesji, by pokazać radość z powołania, którym zostały obdarowane. Na końcu szła Matka Narodu – Pani z Częstochowy, przy obrazie której został odśpiewany Apel Jasnogórski.

W nawiązaniu do hasła roku „Idźcie i głoście”, młodzi zobaczyli pantomimę w wykonaniu młodych tancerzy, na podstawie przypowieści o Pannach mądrych i nierozsądnych. W programie była również Koronka do Bożego Miłosierdzia dla Świata, Kwadrans dla Świętego Jana Pawła II i adoracja, którą zwieńczył słowem i błogosławieństwem ks. biskup Piotr Turzyński.

- Szydłowieckie spotkanie to okazja do poczucia się jednym ciałem w Kościele i odkrycia radości z bycia chrześcijaninem. Wspólnota to bardzo ważne doświadczenie. Doznaliśmy jej podczas Światowych Dni Młodzieży. Trzeba ją kontynuować, a Strefa JP2 to robi. Tu zobaczyłem radość, entuzjazm z wiary i z bycia razem dla Chrystusa - mówi bp Piotr Turzyński.

O oprawę muzyczną Festivalu zadbał Zespół iGramy z Pokusą z Żywca – jednego z twórców Siewców Lednicy i lednickich hitów, a także młodzieżowy Zespół Vivo z Mirowa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA