Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Szydłowiecki marsz dla Klaudii

Diecezja Radomska

Szydłowiecki marsz dla Klaudii

15 kwiecień 2016 / Tekst

Chora na przepuklinę mózgowo – rdzeniową, wodogłowie i astmę oskrzelową Klaudia Kozieł potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Dlatego już w niedzielę 24 kwietnia ulicami Szydłowca przejdzie Marsz Życia. 

 

 

Szydłowiecki Marsz Życia odbędzie się po raz drugi. W Roku Miłosierdzia to kolejna okazja do czynienia dobra. To także silny głos za życiem, każdym życiem, i w pełni sprawnym i niepełnosprawnym, poczętym jak i narodzonym. 

Bohaterka tegorocznego marszu ma 16 lat. Uczęszcza do I klasy Publicznego Gimnazjum nr. 1 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Chora na przepuklinę mózgowo – rdzeniową, wodogłowie i astmę oskrzelową. Ma tylko jedną nerkę i jedno płuco. Wymaga tlenoterapii. Ponadto jest sparaliżowana od pasa w dół. 

Marsz wyruszy o godz. 14 z Rynku Wielkiego w Szydłowcu. Gościem specjalnym będzie znana aktorka Ewa Błaszczyk, która walczy poprzez fundację "Akogo?" o wybudzania dzieci ze śpiączki. Wybudowała pierwszy w Polsce szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu - klinikę Budzik. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają gwiazdy disco polo: Jagoda, Cassino oraz Champion. Na scenie zaprezentują się także lokalni artyści oraz uczniowie szydłowieckich szkół. Poza tym będzie: bieg nauczycieli, loteria fantowa, sprzedaż ciasta. 

II Szydłowiecki Marsz Życia organizują: KSM Szydłlówek oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Rozmawialiśmy z wikariuszem par. Narodzenia NMP w Sydłówku ks. Adrianem Jakubiakiem i alumnem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu Krystianem Korbą.

Patronem medialnym II Szydłowieckiego Marszu Życia jest Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4