Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Tornister Pełen Uśmiechów

Diecezja Radomska

Tornister Pełen Uśmiechów

20 sierpień 2015 / Tekst
600 wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci przygotuje w tym roku Caritas Diecezji Radomskiej. Zbiórki artykułów szkolnych w ramach akcji "Tornister Pełen Uśmiechów", zostaną przeprowadzone w dniach 21 i 22 sierpnia w radomskich hipermarketach.
Iwona Stępniewska, koordynator akcji poinformowała, że wyprawki szkolne otrzymają dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin z diecezji radomskiej. - Chcemy, by i one mimo trudnej sytuacji finansowej rodziców, mogły iść do szkoły z uśmiechem i nowymi przyborami szkolnymi - wyjaśniła Iwona Stępniewska.

Do akcji włączyły się m.in. Real, E.Leclerc, Kaufland, Carrefour i Biedronka. Uczestniczą w niej również Parafialne Zespoły Caritas, które otrzymały od Caritas plecaki. Przekazują je wiernym, którzy po wypełnieniu przyborami szkolnymi, zwracają je do parafii. - Takie tornistry "pełne uśmiechów" przekazane zostaną dzieciom w danej parafii - poinformowała koordynatorka akcji.

Najbardziej potrzebne są zeszyty, ale do koszyków wolontariuszy można też wkładać piórniki, ołówki, długopisy, kredki, farby, przybory kreślarskie. Jednym słowem wszystko to, co powinno się znaleźć w tornistrze ucznia.Wyprawki szkolne wydawane będą 27 sierpnia. Każda rodzina, która ma troje lub więcej dzieci oprócz wyprawek otrzyma również plecak szkolny.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4