Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Trwają rekolekcje oazowe w diecezji radomskiej

Diecezja Radomska

Trwają rekolekcje oazowe w diecezji radomskiej

03 lipiec 2019 / Tekst

W rekolekcjach organizowanych przez Ruch Światło-Życie Diecezji Radomskiej uczestniczy prawie 1300 osób. To wzrost w stosunku do ubiegłego roku o około jedną piątą. Jeden turnus wakacyjny odbywa się obecnie w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

W Oazie Nowego Życia I stopnia uczestniczy 39 osób. Turnus rekolekcyjny prowadzą ks. Wojciech Pawłowski i s. Elżbieta Korbaś, urszulanka z Nałęczowa. - Ubogacam się duchowo przebywając wśród młodych ludzi. W sercu jest wiele radości, bo młodzi dają tyle radości, entuzjazmu i kreatywności, aż chce się tutaj być - powiedział ks. Pawłowski:

Z kolei siostra Korbaś powiedziała, że do Skarżyska trafiła przypadkiem. - Wszystko zaczęło się na spotkaniu młodych na Lednicy, gdzie zostałam zaproszona do wzięcia udziału w rekolekcjach oazowych. Bardzo sie cieszę, że mogę tutaj być. Każdego dnia doświadczam świadectwa wiary, radości i entuzjazmu młodzieży. Również jako siostra zakonna mogę się wiele nauczyć od młodych ludzi - powiedziała urszulanka z Nałęczowa:

W kadrze animatorskiej jest m.in. Anna Kołodziejczyk z Kraśnicy. - Od dzieciństwa jestem w oazie. Początek wakacji zawsze oznacza dla mnie udział w rekolekcjach. Wiele od oazy wzięłam, teraz przyszedł czas, by coś przekazać od siebie - powiedziała animatorka muzyczna.

- Jest wspaniała atmosfera. Każdego dnia odkrywamy Boga. Czujemy, że te rekolekcje zbliżają nas do Chrystusa - przekonują z kolei uczestnicy rekolekcji oazowych w skarżyskiej Ostrej Bramie:

Na tegoroczne rekolekcje Ruchu Światło-Życie zapisało się 1150 uczestników, a razem z kadrą to 1300 osób. To wzrost o około jedną piątą w stosunku do ubiegłego roku. - Nie chodzi o zachwyt liczbami, ale o to, byśmy każdego zapraszali do zauroczenia Panem Jezusem, Panem życia każdego z nas - powiedział bp Piotr Turzyński. Zachęcił, by mimo tak mocno odczuwanego ataku na Kościół pokazywać wspólnotę radości i nadziei. Hasło tegorocznych oaz to: "Wolni i wyzwalający".

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4