Na antenie: POLITYKA Z PLUSEM
Andrzej Stankiewicz
Patron dnia: 23 listopada - św. Klemens I, papież i męczennik
Pochmurno

5°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 23 Lis 2017

    Pochmurno 8°C 3°C

  • 24 Lis 2017

    Bardzo pochmurno 8°C 2°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Trzeba zachwycić się życiem!

Diecezja Radomska

Trzeba zachwycić się życiem!

25 marzec 2017 / Tekst
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Organizacje opowiadające się za życiem, księża i całe rodziny wzięły udział w radomskich obchodach Dnia Świętości Życia. Uczestnicy z modlitwą różańcową na ustach przeszli przez deptak, wzięli udział w Mszy św. z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a także udali się przed pomnik Maryi Matki Życia, gdzie zawierzyli obrońców życia Maryi.

Dzień Świętości Życia obchodzony jest 25 marca przez Kościół katolicki w Polsce (również przez niektóre Kościoły lokalne oraz niektóre kraje świata), w celu przypomnienia o nadrzędnej wartości życia ludzkiego. Jak mówi Małgorzata Górka z Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej celem marszu jest uświadamianie tego, że każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci jest cudem:

W dzisiejszych czasach potrzebna jest modlitwa zarówno za poczęte dzieci, jak i za osoby, które zdecydowały się na aborcję. - Chcemy pokazać ludziom zachwyt nad życiem! - mówi ks. Sławomir Adamczyk - Duszpasterz Rodzin Diecezji Radomskiej:

W marszu udział wzięło wiele organizacji, które uznają niepodważalną świętość życia ludzkiego. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele radomskiej Młodzieży Wszechpolskiej. - Życie jest czymś cudownym! - przekonuje Adam Szabelak:

 W Marszu udział wzięli również przedstawiciele Bractwa Kurkowego św. Sebastiana w Radomiu. - Marsz dla Życia to nie tylko manifestacja. To również szturm do nieba. - mówi Sławomir Adamiec:

 O tym, że od ludzi młodych zależy przyszłość pamięta Weronika Brendel, która w Marszu udział wzięła wraz z innymi przedstawicielami Ruchu Światło-Życie:

8. Marsz dla Życia sprzed radomskiej katedry przeszedł deptakiem do kościoła oo. Bernardynów. Tam uczestnicy wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w intencji życia, a także Mszy św. z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracja Duchowej Adopcji zobowiązuje do codziennej modlitwy za poczęte dziecko, którego życie może być zagrożone. Imię i historia dziecka nie jest znana tym, którzy podejmują adopcję. Modlitwa ta trwa przez 9 miesięcy. Ideę Duchowej Adopcji wyjaśnia Małgorzata Górka:

Duchową Adopcję podjęło ok. 150 osób, które podpisały deklarację i złożyły ślubowanie:

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Edward Poniewierski - kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej. W słowach skierowanych do wiernych przypomniał, że Dzień Świętości Życia to dzień, który powinien budzić wrażliwość na wartość życia ludzkiego:

Ostatnim punktem obchodów była procesja przed pomnik Maryi Matki Życia i zawierzenie obrońców życia Maryi Matce Życia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA