Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Trzydziesty raz do Niepokalanowa

Diecezja Radomska

Trzydziesty raz do Niepokalanowa

06 czerwiec 2019 / Tekst

25 czerwca wyruszy 30. Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Radom - Niepokalanów. W tym roku pątnikom będzie towarzyszyć hasło "Młodzi, trzeźwi, wolni".

Trzydziesty raz do Niepokalanowa
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

To propozycja dla osób uzależnionych, ich rodzin, ale też dla każdego, komu na sercu leży trzeźwość. Chodzi nie tylko o alkohol, ale także wszelkie współczesne zniewolenia od dopalaczy po internet. W tym roku uczestnicy będą modlić się szczególnie w intencji trzeźwości młodych. - Nacisk jest na modlitwę w intencji młodego pokolenia, które w sposób szczególny narażone jest na problem braku trzeźwości. Uzależnień i w ogóle problemów wśród młodych ludzi jest dziś bardzo dużo. Tym bardziej ta pielgrzymka powinna być na czasie w tym kontekście, kiedy chociażby rodzice modlą się za swoje dzieci, gdy pojawia się problem wychowawczy w kontekście uzależnienia - mówi ks. Krzysztof Bochniak, który po 10 lata wraca na pątniczy szlak do Niepokalanowa i to w roli dyrektora pielgrzymki. Pomagać mu będzie ks. Paweł Lamparski, kapelan więzienny, ks. Paweł Męcina z parafii w Jastrzębiu oraz 8 alumnów.

Na pielgrzymce będzie wielu gości, którzy podejmą temat trzeźwości m.in. znany pedagog, psycholog ks. Marek Dziewiecki, diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Mirosław Kszczot, diecezjalny duszpasterz zdrowia i poprzedni dyrektor pielgrzymki ks. Konrad Wójcik, ks Daniel Glibowski z Przyjaciółmi Bezdomnych.

Pielgrzymka trwa 6 dni. Ma swoją specyfikę, abstrahując nawet od tematu. Pielgrzymi zmierzają na północ. Na trasie spotykają się z ogromną życzliwością mieszkańców. Z pewnością nie muszą martwić się o prowiant. W upalne dni warto spróbować serwowanej przez miejscowych mięty. Niepokalanowska pielgrzymka integruje pokolenia. Maszerują i osoby starsze i w średnim wieku i młodzież, a także rodziny z małymi dziećmi. Nie jest też zbyt wymagająca kondycyjnie - to ok. 20 km dziennie.

Pielgrzymkę rozpocznie Msza Św. w radomskiej katedrze o godz. 9. Liturgii przewodniczył będzie ks. bp Henryk Tomasik. Zapisy prowadzone są drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., u ks. Krzysztofa Bochniaka - https://www.facebook.com/profile.php?id=100001378967170&ref=bookmarks oraz w dniu wyjścia pielgrzymki od godz. 8 przed katedrą. Można dołączyć także na dowolnym etapie pielgrzymki. Jest możliwość powrotu autokarem.

Rozmowa z ks. dyrektorem Krzysztofem Bochniakiem:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4